22.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/ravenfella)
Otlaky spôsobujú nielen kozmetický problém, ale spôsobuje aj nepohodlie pri chôdzi. Sú bolestivé a môžu viesť k mnohým komplikáciám. Poradíme, ako sa ich zbaviť doma.
Čoskoro sa blíži leto a s ním aj čas obúvania odhalených topánok – šľapiek či sandálov. Bohužiaľ, niekedy sa na našich chodidlách objavia nepekné zmeny v podobe kurieho oka . Ako sa s ním doma vysporiadať?
Existujú dva druhy kurieho oka, ale oba sú bolestivé
Otlaky sa inak nazývajú aj kurie oká. Vznikajú v dôsledku dlhodobého tlaku alebo trenia a na mieste vystavenom tlaku vzniká oblasť zhrubnutej kože. Existujú dva druhy: tvrdé a mäkké. Tvrdé kurie oká vyčnievajú a ich farba je najčastejšie žltá. Ide o najbolestivejší typ kurieho oka, pretože má koreň, ktorého tlak napríklad pri chôdzi spôsobuje ostrú a bodavú bolesť. Mäkké kurie oká na druhej strane nemajú koreň, ale aj tak spôsobujú nepohodlie pri chôdzi. V obchodoch a drogériách nájdete množstvo náplastí či mastí na kurie oká, no skôr ako po nich siahneme, oplatí sa vyskúšať osvedčené domáce postupy.
Domáci liek na kurie oko. Citrón vám príde na pomoc
Citrón je skvelý na ošetrenie kurích ôk . Zabraňuje popraskaniu pokožky, má antibakteriálne, dezinfekčné a ochranné vlastnosti. Ak chcete pripraviť citrónový otlakový dresing, jednoducho položte kôru na kurie oko a potom ju obviažte obväzom, aby sa nezošmykla. Ošetrenie by sa malo pravidelne opakovať niekoľko dní a kurie oká by mali zmiznúť. Nezabudnite však každý deň meniť citrónovú kôru za čerstvú. Pri výmene zálievky na otlak môžeme na zahustené miesto naniesť aj priamo citrónovú šťavu. Toto ošetrenie urýchli proces rekonštrukcie pokožky.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Nápoj na pocuchané nervy. Reguluje krvný tlak a detoxikuje organizmus
Ako sa starať o muškáty, aby krásne kvitli? Máme na to dva domáce a lacné spôsoby
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.