9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@pestovanie.zahradkarisrdco6887).
Ak chcete využiť každé voľné miesto v záhrade a pozbierať bujnú úrodu, popremýšľajte o pestovaní uhoriek na šnúrach. Záhradkári túto metódu odporúčajú už roky. Zlepšíte tak nielen ich vývoj, ale postaráte sa aj o zdravie zeleniny. Ako použiť tento trik?
Pestovanie uhoriek na šnúrach alebo iných vertikálnych podperách, je podľa Gazety, každým rokom čoraz obľúbenejšie. Nemôžete sa čudovať. Maximalizujete tak priestor na pestovanie rastlín v záhrade . Navyše, výnosy získané vďaka tomuto typu pestovania sú často oveľa vyššie ako pri štandardnej metóde.
Prečo je pestovanie uhoriek na šnúrach také efektívne? Dôvodov je viacero
Stonka uhorky pestovaná pomocou šnúrok alebo inej vertikálnej podpory môže dorásť až do dĺžky 4 metrov. To mu dáva viac priestoru na pestovanie zeleniny . Okrem toho sa plodiny nedotýkajú zeme, vďaka čomu sú oveľa odolnejšie voči chorobám . Kvety , ktoré sa časom premenia na uhorky , sú tiež ľahšie dostupné pre opeľovače. Výsledkom je, že rastlina vytvára oveľa viac plodov. Tým sa však prednosti tohto spôsobu pestovania nekončia.
Vertikálny rast uhoriek poskytuje zelenine viac slnka , vďaka čomu sa rýchlejšie rozvíja. Rastliny tiež spotrebujú menej vody – v tomto prípade sa polievajú len ku koreňom. Najväčšou výhodou pestovania zeleniny týmto spôsobom je úspora miesta v záhrade . Ak plánujete pestovať okrem uhoriek aj inú zeleninu, zvážte použitie tohto triku. Rastliny, ktoré sa šplhajú nahor, uvoľnia miesto iným, ktoré sa zvyčajne pestujú blízko zeme.
Ako pestovať uhorky na strunách? Metóda je triviálne jednoduchá
Predtým, ako začnete pestovať, sa uistite, že vybrané miesto má dostatok slnečného svetla. Nezabudnite ich tiež chrániť pred vetrom. Zeleninu je najlepšie viesť vertikálne na líniách priviazaných k rámu alebo plotu obklopujúcemu záhradu. Šnúry by mali visieť asi 10 cm nad zemou. Voľný koniec priviažte okolo rastliny. Keď rastlina porastie, pripevnite k šnúre ďalšie stonky pomocou viazačky.
Ak chcete zbierať bujnú úrodu, nezabudnite sa o zeleninu pravidelne starať. Odstraňujte zafarbené listy a uhorky často zalievajte. Rastliny majú radi vlhkú pôdu. Príliš suchá pôda môže výrazne ovplyvniť ich chuťové vlastnosti. Na zavlažovanie zeleniny používajte len teplú vodu. Vplyv chladu môže spomaliť ich rast.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisicae články:
Ako vyrobiť zahusťujúce hnojivo na trávnik? Nemusíte minúť ani cent. Vyskúšajte trik záhradníka
Takto sa vyrába zlaté hnojivo. Patent záhradníkov a vlastníkov pozemkov na bohatú úrodu
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.