14.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/manfredrichter).
Petúnie už roky zdobia záhrady a balkóny. Oplatí sa však vybrať si rastlinu, ktorá vyzerá podobne a je dokonca jednoduchšia na pestovanie. Navyše dorastá do naozaj veľkých rozmerov. Namiesto petúnie si vyberte jej krásnu sesternicu a každý vám bude závidieť vašu záhradu.
Petúnie už dlhé roky kraľujú mnohým záhradám. Je to preto, že je pomerne nenáročná na starostlivosť a v záhrade rastie bujne a rýchlo. Nie všetci však vedia, že tieto kvety majú príbuznú, ktorá je im veľmi podobná, ale ľahšie sa pestuje. Kobieta Gazeta tvrdí, že sa bude výborne vynímať na záhonoch a v mnohých záhradných a balkónových kompozíciách.
Letný slez alebo petúnia? Nie je medzi nimi veľký rozdiel, ale jedna z nich rastie oveľa vyššie
Slez letný sa trochu podobá na petúniu. Okrem toho majú aj mnoho ďalších podobností. Predovšetkým každá z týchto rastlín má kvety podobnej veľkosti a existujú v mnohých rôznych farbách. Taktiež sa dokonale rozrastajú a svojím krásnym vzhľadom rýchlo ovládnu záhradu. Slez letný je však o niečo jednoduchší na pestovanie a rastie oveľa vyššie. Môže dosiahnuť výšku 60 až dokonca 120 centimetrov, zatiaľ čo petúnia je vysoká len 20 až 60 centimetrov. Vďaka tomu je slez letný skvelý ako súčasť mnohých kvetinových záhonov a krásnych kompozícií. Letný slez sa najlepšie cíti na slnečnom mieste a vtedy kvitne najbujnejšie. Uprednostňuje ľahkú, priepustnú pôdu a potrebuje pravidelnú zálievku.
Ako sa starať o slez letní? Domáci postrek udrží choroby na uzde
Hoci sa slez letný pestuje veľmi ľahko, ako každá rastlina môže byť náchylný na niektoré choroby. V jej prípade sa oplatí dávať pozor na pleseň sivú, s ktorou sa však dá ľahko vysporiadať. Stačí použiť domáci postrek. Ak už spozorujete prvé príznaky napadnutia, prejdite rovno na aplikáciu vhodného prípravku. Na vyriešenie problému potrebujete len dve zložky.
Stačí siahnuť po 250 g cibuľových šupiek a zaliať ich vodou. Hrniec so surovinami položte na sporák a tridsať minút zohrievajte. Keď nálev vychladne, nalejte ho do fľaše s rozprašovačom a postriekajte ním miesta priamo postihnuté sivou plesňou. Používajte pravidelne a problému sa rýchlo zbavíte.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Krvná skupina, ktorú kliešte nemajú radi. Títo ľudia majú šťastie
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.