15.7.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).
Objavili sa na vašich rastlinách vošky? Mali by ste konať rýchlo, pretože títo škodcovia spôsobujú vo vašej záhrade spúšť. Tu je návod, ako sa ich zbaviť pomocou tohto domáceho prostriedku.
Namiesto kupovania drahých špecifických prostriedkov vyskúšajte domáce prostriedky proti voškám. Fungujú rovnako účinne a sú oveľa lacnejšie a jednoduchšie na prípravu. Vďaka nim ochránite svoje rastliny pred škodcami a vaša záhrada bude opäť krásna.
Aké rastliny napáda hmyz? Nemajú zľutovanie a živia sa aj kvetmi v kvetináčoch, ale pomôže jednoduchý liek na vošky
Vošky sú malý hmyz z čeľade ploštice. Sú také malé, že ich je ťažké vidieť voľným okom. Vyskytujú sa na väčšine druhov rastlín, či už na pestovanej zelenine, okrasných rastlinách alebo kvetoch v kvetináčoch. Kladú vajíčka a larvy sa liahnu na jar. Majú hryzací a sací ústny aparát, ktorý im umožňuje živiť sa listami, stonkami a púčikmi a pomaly požierať rastlinu. Ak ste si všimli ich prítomnosť, oplatí sa podniknúť potrebné kroky, pretože rýchlo ovládnu vašu záhradu alebo parapet. Navrhujeme domáce prostriedky proti voškám, ktoré vás zbavia týchto škodcov.
Domáce prostriedky proti voškám. Namiesto kupovania drahých prípravkov urobte postrek doma
Ako vidíme z Tiktok profilu To_co_lubie_najbardziej, existuje niekoľko domácich spôsobov, ako sa vošiek zbaviť. Jedným z nich je postrek mliekom.
Jednoducho nalejte do nádoby vodu a pridajte mlieko v pomere 1:1, napr. pol litra mlieka na pol litra vody. Takýto postrek má fungicídny a baktericídny účinok. Pomáha zbaviť sa vošiek, múčnatky a plesne zemiakov. Postrek by sa mal vykonávať každých 10 dní, aby mal účinok. Ďalším spôsobom je použitie zmesi jedlej sódy a vody. Na liter vlažnej vody pridajte pol čajovej lyžičky jedlej sódy, premiešajte a nechajte vychladnúť. Touto zmesou postriekajte rastliny každé 3 – 4 dni.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Pelargónie budú kvitnúť až do októbra. Zalejte a pohnojte. Vašim susedom spadne sánka
Potrebujete len malý kúsok hliníkovej fólie. Rastliny ešte nikdy neboli také svieže a bujné
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.