3.8.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ekaterina_Minaeva).
Na spôsobe holenia záleží viac ako na frekvencii holenia. Ovplyvňuje to aj životnosť žiletiek. Odporúčame, ako často vymieňať holiaci strojček.
Neexistuje žiadny stanovený plán, ako často by ste sa mali holiť alebo ako často by ste mali meniť jednorázový holiaci strojček. Frekvencia závisí výlučne od individuálnych preferencií, či už je to denne alebo raz za čas. Dôvodom sú často aj gény a preferovaný konečný výsledok. Zaujímavé je, že rýchlosť rastu chĺpkov závisí aj od oblasti tela. Napríklad chĺpky v podpazuší rastú o 50 % rýchlejšie ako chĺpky na nohách alebo rukách.
Ako často by som mal vymieňať holiaci strojček? Venujte pozornosť niekoľkým detailom
Najlepším ukazovateľom toho, že je čas na novú žiletku, je jej tuposť. Ak čepeľ holiaceho strojčeka ťahá chĺpky, je pokrytá hrdzou, poškodená alebo je pri kontakte s pokožkou drsná, prípadne po holení pociťujete väčšie podráždenie pokožky ako zvyčajne, je čas na jej výmenu. Frekvencia výmeny čepieľok závisí najmä od toho, ako často sa holíte. Zvážte výmenu:
- Každých 1 až 2 týždne, ak sa holíte každý deň.
- Každé 2 až 3 týždne, ak sa holíte každé dva dni.
- Každých 4 až 6 týždňov, ak sa holíte dvakrát týždenne.
Na druhej strane podľa dermatológov by sa žiletky mali meniť alebo vyradiť každých päť až sedem holení. Podľa časopisu Wprost, ktorý cituje Dr. Adarsha Vijaya Mudgila, dermatológa a zakladateľa Mudgil Dermatology, sa to môže stať, ak odstraňujete chĺpky jednou žiletkou príliš dlho.
“Holenie s tupou žiletkou nie je dobrý postup. Tupá čepeľ sťažuje presné zastrihnutie chĺpkov, čo následne ťahá za vlasový stvol. To môže spôsobiť veľký zápal v okolí vlasového folikulu, ktorý sa po holení zvyčajne prejavuje ako hrčky a začervenanie.
Ako predĺžiť životnosť žiletiek? Tieto 2 faktory majú na to významný vplyv
Štruktúra chĺpkov a frekvencia holenia ovplyvňujú životnosť holiaceho strojčeka, ale správna starostlivosť môže pomôcť udržať čepele dlhšie nové a ostré. Na čo by ste mali pamätať pri používaní jednorazového holiaceho strojčeka?
- Uistite sa, že je vaša pokožka dobre hydratovaná. Mokré chĺpky sa pri holení odstraňujú oveľa ľahšie a s menším trením ako suché. Väčšie trenie spôsobuje rýchlejšie otupenie čepele.
- Opláchnutím holiaceho strojčeka po každom ťahu zabránite zaschnutiu zvyškov holiaceho gélu, prichyteniu chĺpkov medzi čepieľkami a zníženiu ich účinnosti. Nezabudnite tiež vyčistiť holiaci strojček a po holení ho nechajte dôkladne vyschnúť.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Pekné nechty na leto – 9 najnovších trendov. Niečo na dovolenku, svadbu a do kancelárie
Päť jednoduchých trikov na omladenie tváre o niekoľko rokov. Veľkolepé výsledky
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.