11.8.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Voyagerix).
Odlíčenie a dôkladné vyčistenie pleti tváre je dôležitým krokom v každodennej starostlivosti o pleť, preto by sa nemalo vynechávať. Odstraňujú sa ním zvyšky make-upu a nečistoty, aby sa pleť mohla zregenerovať a aby sa prípravky starostlivosti o pleť dobre vstrebávali. Aký je najlepší spôsob vykonávania tohto ošetrenia?
Čistenie pleti je najlepšie vykonávať dvakrát denne, večer na zmytie zvyškov make-upu a nečistôt z celého dňa a ráno. Dôležité je, aby bolo dôkladné a pomerne šetrné. Z tohto dôvodu nie je vždy najlepším riešením trenie tváre vatovými tampónmi namočenými v micelárnej vode alebo pleťovom mlieku, hoci je zďaleka najobľúbenejšie. Namiesto toho môžete zvoliť ekologickejšie, ale zároveň šetrnejšie spôsoby čistenia tváre.
Čo namiesto klasickej vaty? Vyberte si ekologickú a bezpečnú voľbu
Ak ste fanúšikom čistenia tváre pomocou vatových tampónov, zaobstarajte si opakovane použiteľné z materiálu príjemného na dotyk. Nielenže sú z dlhodobého hľadiska lacnejšie, ale sú aj šetrnejšie k pokožke a ekologické. Dobre poslúži aj špeciálna odličovacia rukavica z mikrovlákna, ktorá je bezpečná pre všetky typy pleti. Nepotrebujete na ňu žiadne kozmetické prípravky, len vodu. Len ju nezabudnite pred prvým použitím umyť a potom pravidelne oplachovať v teplej mydlovej vode.
Prírodné produkty na odstraňovanie make-upu. Sú jemné a účinné
Namiesto hotovej kozmetiky na odlíčenie môžete používať prírodnejšie prípravky. Ideálny je íl, ktorý vašu tvár nielen dôkladne vyčistí, ale aj ošetrí, pretože má protizápalový účinok a upokojuje podráždenie. Asi 2 polievkové lyžice prášku zalejte 4 polievkovými lyžicami vody a bez miešania odstavte, aby vzniklo „bahno“. Potom ho naneste na tvár a nechajte niekoľko minút zaschnúť, a keď sa tak stane, masírujte ho mokrými rukami a nakoniec zmyte. Nezabudnite si vybrať íl podľa potrieb vašej pleti, napr. biely íl bude vhodný pre citlivú a suchú pleť, zatiaľ čo zelený íl bude vhodný práve pre mastnú a aknóznu pleť. Ak vaša pleť nie je náchylná na upchávanie, môžete namiesto neho použiť olej, napr. kokosový, ktorý si poradí aj s vodeodolným make-upom a má antibakteriálny účinok.
Ako správne odstrániť make-up? Rozdeľte si to do troch fáz
Odlíčenie a čistenie tváre by malo pozostávať z niekoľkých fáz. Prvou je odstránenie líčenia. Začnite očnými tieňmi, ceruzkou a riasenkou, potom zmyte zvyšnú kozmetiku, ako je podkladový krém a púder. Teraz naneste tonikum, a ak potrebujete použiť uterák, netrite si ním tvár, len ho jemne nanášajte miesto po mieste. Nakoniec použite svoje obľúbené produkty starostlivosti o pleť, ako je sérum alebo krém.
Súvisiace články:
Zabudnite na riasenku! Naneste si na riasy vazelínu a obdivujte efekt. “Naozaj to funguje”
Tínedžeri varujú mladých pred tetovaním. “Nerobte rovnaké chyby”
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.