19.8.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/ComposedPix).
Svet obleteli fotografie Meghan Markle, na ktorej ruke bolo vidieť záhadnú nášivku. Rýchlo sa ukázalo, že ide o antistresovú náplasť, čo len zvýšilo obavy fanúšikov vojvodkyne zo Sussexu. Okamžite sa začalo špekulovať o kríze, ktorou Markle prechádza. Rozhodli sme sa zistiť, ako náplasť proti stresu funguje, komu je určená a pre koho je kontraindikovaná? Pozrite si to najdôležitejšie.
V dnešnom rýchlom tempe života často čelíme výzvam alebo stresovým situáciám. Účinným spôsobom boja proti stresu môžu byť antistresové náplasti, ktoré sú čoraz populárnejšie. Na základe popularity fotografií Meghan Markle vysvetľujeme, čo by ste mali vedieť o antistresovej náplasti.
Antistresová náplasť – čo to je?
Antistresová náplasť je inovatívne zariadenie vyrobené z pružného materiálu, ktoré sa prikladá na zápästie, hrudník alebo akupunktúrne body, aby sa absorbovali jeho priaznivé vlastnosti.
Antistresová náplasť obsahuje vo svojom zložení zložky s relaxačnými a upokojujúcimi účinkami.
Antistresová náplasť obsahuje prírodné látky vo forme esenciálnych olejov a minerálov. Tie majú priaznivý účinok na nervový systém a psychické pocity.
Ako antistresová náplasť funguje?
Antistresová náplasť stimuluje kožné receptory a ovplyvňuje uvoľňovanie neurotransmiterov zodpovedných za náladu. Antistresová náplasť využíva zložky, t. j:
- Levanduľa – má relaxačné a upokojujúce vlastnosti. Jej vôňa znižuje nervové napätie;
- harmanček – obsahuje zlúčeniny, ktoré zmierňujú stres a svalové napätie, a má podobný účinok ako harmančekový nálev, ktorý uvoľňuje a upokojuje;
- medovka lekárska – má upokojujúce vlastnosti, zmierňuje úzkosť a napätie;
- l – teanín – je aminokyselina, ktorá sa nachádza v čaji, uvoľňuje a relaxuje bez vyvolania pocitu ospalosti.
Mikroihličky alebo výstupky v antistresovej náplasti vyvíjajú tlak na pokožku. Tieto tlaky majú za následok stimuláciu nervových receptorov zodpovedných za prenos dotykových informácií do mozgu.
Stimuláciou receptorov antistresová náplasť ovplyvňuje nervový systém a uvoľňuje endorfíny, ktoré sú prirodzenými relaxačnými hormónmi. Endorfíny majú na telo a myseľ uvoľňujúci a upokojujúci účinok.
Stresová náplasť – kto ju môže používať?
Antistresové náplasti môžu používať ľudia, ktorí sa stretávajú so stresom. A čo viac – môžu sa používať v rôznych situáciách. Antistresové náplasti znižujú stres počas skúšok, verejných vystúpení, dôležitých stretnutí alebo rôznych stresových životných situácií.
Antistresové náplasti môžu používať aj ľudia, ktorí majú problémy s nespavosťou alebo nepokojným spánkom. Zariadenie zlepšuje kvalitu spánku.
Antistresová náplasť – kontraindikácie
Kontraindikáciou používania antistresovej náplasti je precitlivenosť na niektorú z jej zložiek. Môže sa vyskytnúť nežiaduca alergická reakcia. Antistresovú náplasť by nemali používať ani ľudia s kožnými infekciami alebo poškodením či podráždením kože, pretože to môže viesť k rozšíreniu ochorenia alebo zhoršeniu stavu kože.
Ďalšou kontraindikáciou používania antistresovej náplasti je tehotenstvo alebo dojčenie. Takéto situácie vždy konzultujte s lekárom, aby používanie antistresovej náplasti nemalo negatívny vplyv na zdravie matky alebo dieťaťa.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Nerobte to pred spaním. 3 návyky, ktoré vám bránia spať
Ako sa trauma z detstva prejavuje v dospelosti? Pozor na týchto päť signálov
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.