5.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Sozina Kseniia).
Triky na starostlivosť o rastliny sú nielen účinné, ale dokážu aj znížiť množstvo odpadu, ktorý vyprodukujeme. Niektoré výrobky, ktoré zvyčajne putujú priamo do odpadkového koša, budú v záhrade fungovať perfektne. Objavte spôsob zalievania rastlín, ktorého výsledky vás určite prekvapia.
Ako používate zvyšky na starostlivosť o rastliny? Existuje na to osvedčený spôsob. Jeden výrobok, ktorý väčšina z nás hneď vyhodí, sa výborne hodí na zalievanie rastlín. Zistite, ako ho použiť.
Použite čaj na starostlivosť o rastliny. Poskytnete im mnoho prospešných zložiek
Málokto si uvedomuje, že čaj je zdrojom mnohých zložiek, ktoré budú užitočné pre pestovanie rastlín. Patrí medzi ne fosfor, dusík, draslík a horčík. Okrem toho sú sušené listy bohaté aj na tanín. Táto zložka posilní plodiny a ochráni ich pred mnohými hubovými chorobami. Okrem toho je čaj užitočný aj na okyslenie pôdy. Z tohto dôvodu sa ho oplatí používať pri rastlinách, ktorým sa najlepšie darí v pôde s pH od 0 do 7.
Na starostlivosť o plodiny môžete použiť nálev zo starých čajových vrecúšok aj samotný čajový výluh. Zvyšky čaju je dobré zapracovať do pôdy, do ktorej sa rastlina vysádza. Keď sa zmiešajú s pôdou, zložky, ktoré obsahujú, posilnia korene. Zároveň prispejú k tvorbe humusu. Táto úprava prospeje mnohým rastlinám. Patria medzi ne paprade, fikusy, dracény, monstery a violy.
Ako pripravíte čajový nálev pre kvety? Recept je triviálne jednoduchý
Recept na domáce čajové hnojivo je prekvapivo jednoduchý. Stačí nazbierať niekoľko použitých čajových vrecúšok a potom ich zaliať vriacou vodou. Získate tak silný nálev, ktorý je ideálny na zalievanie plodín. Nechajte tekutinu vychladnúť a potom ju nalejte do kanvy na zalievanie. Zalievajte svoje kvety (črepníkové aj záhradné) aspoň raz za mesiac. Nezabudnite ho používať častejšie ako raz za dva týždne. Ak to preháňate, môžete rastliny poškodiť.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Upokojujú nervy a okysličujú. Najzdravšie črepníkové rastliny produkujú kyslík aj v noci
Chcete zachrániť svoje domáce rastliny? Siahnite po obľúbenom korení
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.