8.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/AnnaNel).
Zalievanie rastlín je veľmi dôležité, ak chcete, aby krásne a bujne rástli. Nezáleží na tom, či ich pestujete v kvetináčoch alebo v záhrade, každý exemplár potrebuje k životu vodu. Prečítajte si, ako zalievať vresy a akých chýb sa vyvarovať. Vďaka tomu budú krásne a potešia nejedno oko.
Vres je rastlina, ktorú si spájame s koncom leta a začiatkom jesene. To všetko vďaka načasovaniu ich kvitnutia. Čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre pestovanie vresov nielen v záhrade, ale aj v domácnosti. Najdôležitejšie je dbať na frekvenciu a výdatnosť zalievania rastliny. Ako by sa to malo robiť, aby ste jej neublížili?
Ako často je potrebné zalievať vres? Radšej venujte pozornosť tomuto
Hoci sa pestovanie vresu v záhrade a v kvetináči nezdá byť náročné ani komplikované, stojí za to venovať tejto rastline veľkú pozornosť. Ak spozorujete, že začína chradnúť a vädnúť, a napriek tomu ju často zalievate, pravdepodobne dostala príliš veľa vody a korene pomaly začínajú hniť. Keď vidíme usychajúci vres, prvé, čo nás napadne, je opäť ho zaliať, ale to je chyba a je lepšie s tým počkať. Ako zalievať vres? Najlepšie je to robiť pravidelne a malými dávkami vody. Pôda by mala byť stále mierne vlhká a korene by nemali vyschnúť. Ak máte v záhrade vres, nezabudnite ho zalievať, ak dlhší čas nepršalo. Stačí použiť destilovanú vodu z vodovodu alebo dažďovú vodu.
Ktoré hnojivo pre vres? Využite zvyšky, ktoré vyhodíte do odpadu
Vresu sa oplatí z času na čas pomôcť aj hnojivom stimulujúcim rast. Nie každý vie, že takúto zmes si môžete pripraviť sami doma a neutratíte za ňu veľa peňazí. Všetko preto, že si ju môžete vyrobiť zo zvyškov, ktoré zvyčajne vyhadzujete do odpadu. Čo budete potrebovať?
V prípade vresu, ktorý miluje kyseliny, dobre poslúži uvarená kávová usadenina. Zmiešajte pohár kávovej usadeniny s 10 litrami vody a počkajte jednu hodinu. Podľa potreby znížte alebo zvýšte podiel. Odvar premiešajte a zalievajte ním vres približne raz týždenne. Ak nemáte čas alebo chuť pripravovať tekutú zmes, môžete tiež zmiešať usadeninu s vrchnou vrstvou pôdy, v ktorej sa rastliny vyvíjajú. Týmto spôsobom im dodáte veľké množstvo zlúčenín fosforu, horčíka, draslíka a dusíka.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Čoskoro nastane čas vresu. Kedy je termín na ich výsadbu?
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.