09.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels/Karolina Grabowska Pixabay/Couleur).
Vývar je tradičná slovenská polievka, ktorej veľa ľudí neodolá. Niet sa čomu čudovať, pretože je neskutočne aromatický a jednoducho lahodný. Stačí však pridať jednu ingredienciu, aby ste ešte zlepšili jeho chuť a navyše sa postarali o svoju imunitu.
Vývar je nepochybne kráľom slovenských polievok. Kľúčom k úspechu je pomalé varenie, aby mala polievka šancu dokonale dochutiť. Preto vysoké teplo nie je spojencom vývaru. Ako ho pripraviť a čo pridať, aby sa stalo to pravé kúzlo? Odpovedáme.
Pridajte zázvor do vývaru a stane sa kúzlo. Táto prísada zvýrazňuje chuť polievky
Hoci v recepte na tradičný slovenský vývar nie je pre zázvor miesto, oplatí sa ho pridať do polievky na jeseň a v zime. Nielenže zvýrazní chuť a ešte viac zahreje, ale zlepší aj našu imunitu.
Zázvor má jemne korenistú chuť, takže sa dokonale spája s jemným vývarom bez toho, aby prebil jeho chuť. Zázvor obsahuje gingerol, zinferon a shogaol, ktoré aktivujú proces termogenézy zodpovedný okrem iného za tvorbu tepla. Vývar so zázvorom zlepší činnosť dýchacích ciest, poslúži aj ako liek na kašeľ, upchatý nos a nádchu, bolesti dutín a hrdla.
Koľko zázvoru mám pridať do vývaru? Toto pravidlo vždy funguje
Ak máme radi korenistú, jemne dusivú chuť zázvoru, mali by sme ho najmä na jeseň pridávať do vývaru a iných jedál. Asi pätnásť minút pred koncom varenia ju pridajte do vývaru. Potom bude polievka správne ochutená a naše jedlo nebude príliš horké.
Mnoho ľudí sa pýta, koľko zázvoru pridať do vývaru. Podľa jednoduchého pravidla by to mali byť dva centimetre zázvoru na dva litre vody. Môžeme nastrúhať alebo nakrájať na tenké plátky a potom pridať do vriacej polievky.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Prírodný spaľovač tukov za pár drobných. Pite ho dvakrát denne a uvidíte výsledky
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.