8.11.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels.com/Hayana Fernanda).
Ľudia nebudú bývať v 26-poschodovej obrovskej budove. Čínsky mrakodrap postavený neďaleko Wuhanu bude farmou pre ošípané. Podľa talianskej televízie, ktorá ako prvá zaznamenala podozrenie z prác na projekte, sa tu má ročne „vyprodukovať“ až 1,2 milióna zvierat. Odborníci varujú, že takáto stavba je „ekologickou bombou“.
Takmer štyri roky po vypuknutí Covid-19 sme sa vybrali do Wuhanu, hlavného mesta provincie Hubei s 11 miliónmi obyvateľov, oznámila autorka relácie Report vysielanej talianskou televíznou stanicou RAI Giulia Innocenzi. – Dodala, že práve tu sa očakáva, že sa vírus rozšíri zo zvierat na ľudí.
Novinári relácie Report z diaľky ukázali rozostavaný komplex na chov ošípaných. Dvadsaťšesťposchodová budova je už dokončená. Nachádzajú sa v nej poschodia s prasnicami a kancami, ako aj poschodia pre prasiatka. Zvieratá sa prepravujú vo výťahoch. Je to najvyšší „mrakodrap“ na svete určený na chov ošípaných. Hneď vedľa sa stavia druhý mrakodrap. Celkovo bude táto „farma“ schopná „vyprodukovať“ 1,2 milióna ošípaných ročne.
V Číne sa buduje najväčší komplex na chov a porážku ošípaných na svete
Video autorov programu, ktoré bolo zverejnené na Instagrame, zaznamenalo v nedeľu večer viac ako 2 milióny pozretí a okamžite sa stalo žiadaným.
Talianski novinári sa po veľkom úsilí s provinčnými úradmi dostali do ďalšieho, tiež vertikálneho chovateľského komplexu. Nie je však taký vysoký ako ten, ktorý je v súčasnosti vo výstavbe.
Čínska vláda nariadila výstavbu takýchto vysokopodlažných fariem po tom, ako nedávny mor ošípaných vyhubil stovky miliónov zvierat. Úrady sa obávali, že by to mohlo spôsobiť hladomor. Číňania tvrdia, že výškové farmy dokážu izolovať ošípané od vonkajšieho prostredia, čím ich chránia pred chorobami a vírusmi.
Majú Európske krajiny záujem o veže na chov ošípaných?
Pracovníci (jeden na 6 000 ošípaných) majú žiť na farme a môžu ju opustiť len na štyri dni v mesiaci. Aby mohli ísť dovnútra, musia sa trikrát osprchovať, absolvovať karanténny deň a prejsť testom na choroby. Podľa odborníkov je však takáto farma ekologickou bombou. Je tiež otázne, či sa ošípané dajú izolovať od vírusov.
– Znepokojujúce je, že túto 26-poschodovú „farmu“ pred niekoľkými dňami navštívila oficiálna španielska delegácia, ktorá sa zaujímala o tento typ poľnohospodárstva. Najväčšia farma na svete hostila aj poľnohospodárskych podnikateľov z Holandska“ – oznámila Innocenziová vo svojom materiáli.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Sú vajcia od šťastných sliepok lepšie? Vysvetľuje biotechnologička
Chcete skontrolovať, či sú vaše vajcia čerstvé? Stačí pohár vody
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.