22.11.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/SuttleMedia twitter.com/RCScience).
Profesor z Harvardu pred časom tvrdil, že gule nájdené v Tichom oceáne boli časti mimozemskej lode. Analýza ukázala, že guľky majú v skutočnosti nezvyčajné zloženie bohaté na kovy. Vedci však tieto správy spochybnili, pričom jedna z nich tvrdila, že je to jednoducho priemyselný odpad… „No, skutočne objavili dôkaz technologickej civilizácie… tu na Zemi.“
V oceáne sa našli trosky mimozemskej lode
Na dne Tichého oceánu sa našli predmety neznámeho pôvodu, ktoré mali byť dôkazom existencie technologicky vyspelých mimozemských civilizácií. V júni tohto roku ohlásil harvardský profesor Avi Loeb senzáciu 21. storočia, ktorá z neho urobila jedného z najznámejších profesorov na svete.
Podľa jeho analýzy pozostatky nájdené v oceáne v roku 2014 boli úlomky z mimozemskej lode. Drobné úlomky neznámeho materiálu vytiahnutého z hlbín považuje za dôkaz existencie mimozemšťanov, ktorí majú technológiu oveľa pokročilejšiu ako my. Tvrdil, že podivné kovové gule sa ocitli na Zemi pred 10 rokmi, keď sa tam v dôsledku neznámej udalosti zrútila mimozemská loď.
Iní vedci sú k tejto téme skeptickí
Ďalší profesor sa rozhodol vykonať vlastnú analýzu objavených predmetov. Pozostatky majú podobu dokonalých guľôčok, ktoré sú také malé, že ich možno vidieť iba pod mikroskopom. Asi 50 z nich bolo vytiahnutých z dna oceánu pomocou silných magnetov. Na tomto mieste hľadali úlomky meteoru s názvom IM1, no našli niečo, čo nikto nečakal.
Avi Loeb's "alien spherules" from the seafloor have been debunked. "New research has shown these "spherules" aren't alien technology; they're coal ash from human activity since the industrial revolution." by @StartsWithABang https://t.co/QhIqMqscFc pic.twitter.com/6pIjnS710D
— RealClearScience (@RCScience) November 15, 2023
„Hoci je prítomnosť takýchto gúľ na mieste dopadu meteoru normálna, zloženie gúľ nájdených v Tichom oceáne je nezvyčajné“
– hovorí profesor Loeb.
Okrem železa boli nájdené aj malé množstvá horčíka a titánu, ale žiadny nikel, ktorý sa najčastejšie vyskytuje v meteoroch.
„No, objavili dôkaz technologickej civilizácie… tu na Zemi.“
Najnovšia analýza zloženia loptičiek, ktorú vykonal Patricio Gallardo, výskumník z Chicagskej univerzity, však Loebove tvrdenia spochybňuje. Gallardo analyzoval chemické zloženie uhoľného popola, odpadového produktu vznikajúceho pri spaľovaní uhlia v elektrárňach a parných strojoch. Vďaka tomu zistil, že zloženie guľôčok nie je na Zemi nezvyčajnou kombináciou.
Ako referenciu použil Gallardo verejne dostupnú databázu uhoľných chemikálií COALQUAL. Analýza zistila, že koncentrácie železa, niklu, berýlia, lantánu a uránu v kovových guľôčkach, ktoré uvádza Loeb a jeho tím, sú „v súlade s očakávaniami pre uhoľný popol z databázy Coal Chemical Database“.
„Nuž, skutočne objavili dôkaz technologickej civilizácie… priamo tu na Zemi. „
– uverejnené na X od Caleba Sharfa, vedúceho astrobiologického vedca v Amesovom centre NASA.
Well, they did indeed discover evidence of a technological civilization…right here on Earth
— Caleb Scharf🌎 (@caleb_scharf) November 2, 2023
Loeb sa zamyslel a povedal, že Gallardova analýza „je založená na nepodstatných komentároch, ktoré povrchne skúmajú niekoľko prvkov z desiatok, ktoré sme analyzovali.“
„Aby bolo vedecky vierohodné, každé takéto tvrdenie musí podľa nášho článku odrážať namerané množstvo všetkých prvkov a najmä preukazovať stratu prchavých prvkov.“
– hovorí Loeb.
Leob predkladá svoje argumenty, ktoré sú v rozpore s touto analýzou. Po prvé, poukazuje na to, že tieto gule obsahujú viac železa ako uhoľný popol. Po druhé, citujúc Jima Lema, vedúceho katedry banského inžinierstva na Technickej univerzite v Papue-Novej Guinei, zdôrazňuje, že „v regióne, kde sa expedícia uskutočnila, by nemala byť žiadna mineralizácia uhlia“.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Archeológovia skontrolovali presnosť biblických záznamov o histórii staroveku
Stavia tunel pod svojím domom. Je už 9 m dlhý a stál viac ako 50 000 eur. „Zamestnáva ma to“
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.