13.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels/Andrea Piacquadio).
Podľa mileniálov sa cena šťastia ukazuje byť naozaj vysoká. Podľa ich názoru sú ročné príjmy nad 500 000 EUR nápomocné pri dosahovaní tohto cieľa. Výsledky prieskumu naznačujú, že generácia Y má oveľa väčšie požiadavky ako iné vekové skupiny. Ich očakávania sú určite najvyššie.
Finančné šťastie Američanov
Spoločnosť Empower poskytujúca finančné služby zverejnila výsledky prieskumu The Harris Poll. Zúčastnilo sa ho 2 034 dospelých v USA. Ako sa ukázalo, 59 percent z nich verí, že šťastie sa dá kúpiť. Súhlasilo 72 percent mileniálov a 67 percent generácie Z.
Pre mnohých respondentov je šťastím okrem iného platenie účtov načas, nemať dlhy, bezstarostné každodenné míňanie a vlastníctvo domu. Pre polovicu opýtaných je dôležitá aj schopnosť míňať peniaze na trávenie času s blízkymi. Navyše, 37 percent vidí odchod do dôchodku podľa vlastných predstáv ako zdroj šťastia. Ukazuje sa však, že 73 percent Američanov zažíva finančný stres.
Okrem toho 71 percent opýtaných priznalo, že viac peňazí by bolo riešením mnohých problémov.
Môžete si kúpiť šťastie? Podľa mileniálov za viac ako 500 000 EUR
Výsledky prieskumu ukazujú, že pokiaľ ide o plat, priemerný Američan potrebuje 284 167 dolárov alebo 263 170 EUR. Presne taká je cena ich finančného šťastia.
Najväčšie očakávania majú mileniáli, teda generácia Y. Potrebujú 525 000 dolárov ročne, aby boli šťastní. Generácii Z stačí 128-tisíc dolárov, teda 118 542 EUR. Podobný názor majú aj predstavitelia generácie X. Svoje potreby odhadli na 130-tisíc dolárov. Generácia baby boomu zase potrebuje 124 000, aby bola šťastná.
Ukazuje sa, že Američania generácie Y čelia značným obmedzeniam, a preto majú vysoké potreby z hľadiska ročného platu. Podľa Business Insider došlo k náhlemu poklesu finančného blahobytu mileniálov. Medzi dôvody patrí vysoký dlh študentov, dlh na kreditných kartách vyšší ako pred pandémiou a vysoké ceny nehnuteľností.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Najbohatšia rodina sveta o tento titul prichádza. Na jej miesto nastúpili šejkovia
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.