10.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/ungvar).
Vývar chutí v každej domácnosti inak. Vplýva na to zelenina a mäso, ktoré sa používajú na jeho prípravu. Ukazuje sa však, že dôležité je aj pridanie tohto korenia v správnom čase. Ja som ho celý život robila zle.
Varenie vývaru nie je zložité umenie, ale aby sa zvýraznila chuť a vôňa pokrmu, je vhodné dodržiavať niekoľko cenných rád. Jedna z nich sa týka pridávania soli do vývaru. Ukazuje sa, že sa to oplatí robiť v určitom čase, aby ste si vychutnali čo najchutnejšiu polievku.
Kedy sa má vývar osoliť? Nerobte túto chybu
V mnohých domácnostiach sa žiadna nedeľa nezaobíde bez vývaru. Je to chutná a na prípravu pomerne jednoduchá polievka. Oplatí sa však dodržiavať pravidlo o solení tohto vývaru. Soľ je výborným zvýrazňovačom chuti, ale musíte vedieť, kedy ju do vývaru pridať.
Solenie vývaru hneď po uvarení mäsa znamená, že chuť polievky bude sklamaním. Aj farba – soľ blokuje vylučovanie tuku z mäsa, čím sa vlákna uzavrú. Nielenže vývar nebude chutný, ale nebude mať ani krásnu zlatistú farbu.
V tomto okamihu pridajte soľ do vývaru. Za túto cennú radu mi poďakujete
Vývar by sme mali osoliť 30 až 10 minút pred koncom varenia. A platí to bez ohľadu na to, či varíte kráľovský vývar (hovädzí, kurací a kačací) alebo drobkovo-hovädzí vývar či vývar z divej hydiny. Pravidlo pre solenie je vždy rovnaké. Treba si tiež uvedomiť, že táto polievka by sa mala variť dlho, aby mäso a zelenina získali intenzívnu chuť.
Moja stará mama hovorí, že vývar by sa mal variť minimálne tri hodiny a najlepšie štyri hodiny. Vtedy si môžem byť istá, že všetci budú jesť s chuťou, pretože budem podávať chutný pokrm, a nie vodu. Overila som si to a babička Tereza má skutočne pravdu.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Zakalený vývar je minulosťou. Účinné metódy pre dokonale čistú polievku
Túto polievku musíte na jeseň vyskúšať. Krémová, hrejivá a rýchla na prípravu
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.