24.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Skowis-Foto).
Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že ide o milé zvieratko, kuna vie narobiť na povale či v garáži poriadny neporiadok. Jej fascinácia hryzením káblov a drôtov nám často spôsobuje veľa problémov a navyše nás vystavuje nákladom a nebezpečenstvu. Čo robiť na odplašenie kuny? Vyberte si domáci odpudzovač kún do auta.
Keď sa kuna usadí v niektorej z izieb nášho domu, musíme ju čo najrýchlejšie odohnať. Jej prítomnosť so sebou nesie mnoho hrozieb, ktoré sa môžu ukázať ako kľúčové pre našu bezpečnosť. Okrem toho, že kuny dokážu narobiť veľký hluk (najmä v noci) a vydávať veľmi nepríjemný zápach, spôsobujú aj vážne škody.
Stáva sa, že zvieratá ničia elektroinštaláciu, čo často vedie ku skratom až požiarom. Preto, ak spozorujeme prítomnosť malého dravca, mali by sme okamžite podniknúť kroky, aby sme sa ho zbavili.
Čo nemá rada kuna domáca? Vyberte si overené metódy
Kuny nemajú rady silné pachy, preto sa ich oplatí použiť, aby ste sa zbavili nechceného nájomníka. Často na čistenie stačí použiť dezinfekčné prostriedky, ktoré obsahujú chlór alebo čpavok. Keď však nechceme používať silné chemikálie, oplatí sa zvoliť domáce metódy boja proti kune. Na výrobu repelentov nainštalujte do rohov miestnosti kúsky plsti namočené v esenciálnych olejoch, napr. z mäty alebo levandule.
Intenzívne vône olejov dráždia zvieracie nozdry, čo ich odrádza od pobytu na danom mieste. Ak vlastníte psa alebo mačku, chlpy môžete použiť na odohnanie kuny. Sú to jej prirodzení nepriatelia, takže ich srsť umiestnená v blízkosti vetracieho otvoru alebo okna účinne odradia zviera od usadenia sa.
Votrelec v garáži? Vyrobte si odpudzovač kún do auta
Kuna z nejakého dôvodu miluje autá. Keď sa dostanú do garáže, vlezú pod kapotu a vnútorné časti auta považujú za svoje ihrisko. Ide o veľmi nebezpečnú situáciu, pretože rozžuté lanká či brzdy predstavujú skutočnú hrozbu pre náš život. Niektoré domáce opravné prostriedky tu nebudú fungovať, pretože je ťažké si predstaviť riadiť auto so silným zápachom čistiacich prostriedkov. Ako sa môžeme chrániť pred útokmi škodcov?
V prvom rade si skontrolujme auto a buďme v strehu. Dajte pod kapotu auta záchodový blok a handry namočené v naftalínových guličkách. Ak sú útoky kuny časté, oplatí sa investovať do profesionálnych repelentných sprejov alebo zariadení, ktoré vydávajú zvuky, ktoré zviera dráždia. V predajni automobilov si môžeme kúpiť aj špeciálne kryty na vodiče a káble, ktoré sú odolné voči zubom škodcov.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Domáci liek na švehly obyčajné v dome. Jednoduchá a lacná pasca
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.