12.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Piyaset).
Sezóna fazule nie je dlhá, takže túto lahodnú chuť nemusíte odkladať! Ako teda pripraviť túto zelenú pochúťku, aby sa nenafúkla a zostala chutná? Babička má na to osvedčený spôsob, stačí si zapamätať niekoľko detailov. Vďaka nim bude vaše brucho ploché a chuť dlho nezabudnuteľná.
V júni nájdete v stánkoch a zeleninových záhradách množstvo chutného ovocia a zeleniny. Okrem jahôd, fazule, kapusty a jemného špenátu sa oplatí oprieť aj o vrecko zeleného pokladu. Reč je, samozrejme, o fazuli, ktorá rýchlo mizne z pultov obchodov a debničiek na trhoch. Ako si ju teda pripraviť? Prezradíme vám babičkin trik, ktorý dokáže zázraky.
Varenie fazule je hračka. Urobte to metódou mojej babičky a vaše brucho zostane ploché.
Strukoviny sú skutočnou pochúťkou, žiaľ, mnoho ľudí po takejto hostine trpí nepríjemnými ťažkosťami alebo majú brucho nafúknuté ako balón. Ukazuje sa, že sa tomu dá predísť a stačí správna príprava alebo kombinácia s určitými produktmi. Ani bôb, o ktorom dnes hovoríme, nemusí byť zdravotným trápením.
Zelená fazuľa má, žiaľ, nepríjemný vplyv na náš organizmus prostredníctvom oligosacharidov, ktoré črevné baktérie nestrávia. Našťastie, spôsob, ako sa vyhnúť nadúvaniu a plynatosti po konzumácii fazule, je správny spôsob spracovania. Fazuľu pred varením jednoducho namočte. Zalejte ju horúcou vodou a odložte na hodinu. Potom ju uvarte a môžete si vychutnať sezónnu chuť bez bolesti žalúdka.
Neslúži vám vaša fazuľa? Zmeňte spôsob prípravy – babičkin trik robí zázraky
Do uvarenej fazule je tiež dobré pridať trochu cukru a uistiť sa, že ste pridali správne množstvo vody. Tekutiny by malo byť dvakrát viac ako fazule. Dôležitý je aj čas varenia – mladej zelenine stačí šesť minút, zatiaľ čo o niečo staršia fazuľa potrebuje 10 až dokonca 15 minút. Nezabudnite tiež variť sezónnu pochúťku bez pokrievky a na záver ju podľa chuti osoľte.
Ak sa chcete vyhnúť nadúvaniu po konzumácii varenej fazule, nezabudnite do hrnca pridať niekoľko byliniek a korenín, aby ste zmiernili nepríjemné pocity. Ako mi poradila moja babička, na to stačí vetvička kôpru, trochu rasce a bobkový list. Prospešná bude aj vetvička saturejky.
Je vhodné vyhnúť sa konzumácii šupiek, ktoré majú najväčší vplyv na ochorenia. Záleží aj na kvalite samotných strukovín – vyberajte si mladé, zelené a šťavnaté bôby. Vyhnite sa starým fazuľovým strukom.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Záhradkári, v týchto týždňoch je posledný čas na výsadbu fazule. V sezóne prinesie bohatú úrodu
Kedy je najlepší čas na výsev fazúl? Chutné odrody a starostlivosť o fazuľu
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.