08.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock/Pixel-Shot).
Koľko rokov nosíte tie isté nohavičky? Nemusíte to hovoriť nahlas. Keď stále vyzerajú v poriadku, je ťažké vyhodiť perfektnú spodnú bielizeň, však? Ukazuje sa, že to stojí za zváženie. Stáva sa, že stará spodná bielizeň spôsobuje veľa problémov.
Pokiaľ majú viac látky ako dier, sú nositeľné? Aj keď sa to zdá extrémne, veľa ľudí má tento prístup. Môžeme byť veľmi pripútaní k pohodlným nohavičkám a je pre nás ťažké ich jednoducho vyhodiť. A s nosením sa tento komfort zvyšuje, pretože materiál sa stáva tenším a mäkším a elastické pásy sa naťahujú tak, aby presne sedeli nášmu telu. V určitom momente by sme im však mali povedať „bye, bye“. Nielen kvôli dieram či zmene farby.
Ako často by ste si mali vymieňať nohavičky? Niektorí hovoria, že 6 mesiacov
Na internete sa pravidelne objavujú správy o tom, ako často by sme mali vymieňať nohavičky za nové. Niektorí hovoria, že by sme to mali robiť každý rok, iní hovoria, že každých 9 alebo dokonca 6 mesiacov. Je ťažké nájsť konkrétny výskum potvrdzujúci túto nevyhnutnosť.
Ako povedala doktorka Jennifer Wider pre Shape: „Z medicínskeho hľadiska to nemusíme robiť často, pokiaľ nohavičky vyperieme po každom nosení.“ Mnohé ženy sa obávajú špecifického zafarbenia na vnútornej strane spodnej bielizne. Ale to nie je dôvod na to, aby ste ich zahodili. Viac o tom:
Gynekológovia si však všímajú, aké signály by nás mali prinútiť odhodiť nohavičky. Oplatí sa to urobiť, samozrejme, keď na nich zbadáme diery alebo popraskané gumičky. To spôsobuje, že nohavičky jednoducho nie sú pohodlné a ak sú príliš voľné, môžu viesť k odieraniu, čo zvyšuje riziko infekcie. V zásuvke spodnej bielizne by tiež nemalo byť miesto pre umelé materiály, ako je polyester alebo elastan, ktoré neprepúšťajú vzduch a vlhkosť. Toto je priama cesta ku gynekologickým infekciám.
Aké nohavičky si mám kúpiť? Tu je dôležitý nielen strih
Na aké modely nohavičiek by sme si mali dať pozor?
- Spodná bielizeň by mala byť vyrobená z kvalitnej bavlny, bez plastov, ktoré môžu spôsobiť alergie alebo odreniny.
- Najlepšie je umývať ju citlivými pracími prostriedkami, najlepšie pre deti.
- Na pranie by sme nemali používať aviváže, ktoré sú jednou z príčin gynekologických infekcií. Ide o chemikáliu, aviváž sa nevymýva, takže zostáva na materiáli.
- Ak používame hygienické vložky, mali by byť ultratenké a nemali by obsahovať žiadne vonné prísady.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Odborníci varujú! Nie všetky plavky sú bezpečné
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.