09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Studio Romantic).
Teplo môže byť dosť silné. Cez deň hľadáme úkryt všade, kde sa dá. Noci sú vraj chladnejšie, no aj tak sa to dá naozaj vydržať. Toto je moment, keď vytiahneme ventilatóry. Ukazuje sa, že by bolo možno lepšie unaviť sa.
Ventilátory sú pravdepodobne to prvé, čo nám napadne, keď chceme ochladiť miestnosť. Odborníci však majú zlé správy. Toto nie je najlepšia možnosť na noc – môže to mať veľa následkov. A nejde o účet za elektrinu.
Spíte so zapnutým ventilátorom? Radšej sa ušetrite
Spanie so zapnutým ventilátorom sa zdá byť naozaj príjemným zážitkom. Jemný hluk vám umožní uspať a prúd chladného vzduchu je spásou, keď aj uprostred noci panuje neľudská teplota. Ukázalo sa, že by sme si to mali dvakrát premyslieť. Odborníci z Sleep Advisor vysvetlili, že používanie ventilátorov v noci môže prispieť k množstvu problémov.
- Alergie. Na lopatkách ventilátorov je prach. Ak sa pravidelne nečistia, rozhadzujú to po okolí, čo spôsobuje zvýšenú alergickú reakciu. Obzvlášť postihnutí môžu byť ľudia, ktorí sa sťažujú na sennú nádchu.
- Nadbytok hlienu v tele. Ventilátory navyše vysušujú už suchý vzduch. V dôsledku toho sa naše telo bráni produkciou väčšieho množstva hlienu. To môže viesť k nádche, upchatému nosu, zápalu dutín, bronchitíde a celkovej dehydratácii. Môže sa objaviť aj krvácanie z nosa a bolesť hrdla.
- Bolesť a stuhnutosť kĺbov. Kvôli neustálemu vystavovaniu sa studenému vzduchu sa môžeme ráno zobudiť s bolesťou.
Ako schladiť byt v horúčave?
Oveľa lepším riešením bude zabezpečenie vhodnej teploty v noci cez deň. Ako schladiť byt v horúčave? Postup by sa mal začať ráno. V prvom rade neotvárame okná, aby sme zabránili vstupu horúceho vzduchu. Oplatí sa ich dodatočne zakryť, aby sa dovnútra dostalo čo najmenej slnka.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Zmiešajte s vodou a umyte okná. Budú žiariť tak jasne, že váš sused zozelenie závisťou
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.