11.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Linna Kiersten).
Elektrizujúce oblečenie je bežný a nepríjemný problém. Jeho nosenie je nepríjemné a otravné, ale našťastie existuje spôsob, ako ho obísť. Namiesto kupovania hotových prípravkov si môžete antistatickú kvapalinu vyrobiť doma.
Elektrizácia oblečenia sa prejavuje tým, že sa materiál prilepí na telo alebo ruky. Problém sa najčastejšie vyskytuje v zime, keď je v dome teplo a suchý vzduch podporuje elektrostatický výboj. Avšak aj v lete môže byť problémom „preskakovanie“ statickej elektriny. Ako sa to dá odstrániť?
Aká je domáca metóda na elektrizujúce oblečenie? Antistatická kvapalina, ktorú si vyrobíte doma
Oblečenie zo syntetických materiálov, ako sú polyamid, polyester, akryl, elastan a nylon, sa najčastejšie elektrizuje. Tento problém sa týka aj vlnených odevov. Jednoduchým riešením sa zdá byť použitie antistatickej kvapaliny, ale namiesto míňania peňazí si podobný prípravok môžete vyrobiť sami.
Domáca antistatická kvapalina pomôže v boji proti statickej elektrine v oblečení. Stačí ju nastriekať na vnútornú vrstvu odevu a počkať niekoľko minút. Ako si ju pripravíte?
TIP! Potrebujete pohár destilovanej vody, štyri polievkové lyžice octu a polievkovú lyžicu glycerínu. Všetky zložky zmiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. A je to. Zmes bude dobre fungovať na oblečenie, ako aj na prikrývky, záclony alebo posteľné obliečky.
Ako zabrániť statickej elektrine na oblečení? Tu je niekoľko rád
Ak chcete znížiť elektrizovanie svojho oblečenia, dodržiavajte niekoľko pravidiel a na nepríjemný problém zabudnete.
- Venujte pozornosť zloženiu svojho oblečenia. Prírodné materiály sú menej náchylné na statickú elektrinu, preto sú najlepšie bavlna, ľan alebo hodváb.
- Podľa toho si vyberajte aj doplnky. Statickú elektrinu nevytvára len oblečenie. Niektoré náramky a retiazky tento problém ešte znásobujú.
- Zvýšte úroveň vlhkosti vzduchu vo svojej domácnosti, pretože čím suchší vzduch, tým ľahšie sa oblečenie elektrizuje. Na radiátory môžete zavesiť mokré uteráky alebo si môžete kúpiť zvlhčovač vzduchu.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Bez tohto ani nehádžte uteráky do práčky. Nečistoty a baktérie na nich aj tak zostanú
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.