16.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Rawpixel.com).
Zastrihávanie končekov vlasov je jedným z kľúčových prvkov starostlivosti o vlasy. Pomáha ich udržiavať v dobrom stave. Často však vzniká otázka, ako často by sa mali končeky zastrihávať? Odpoveď nie je jednoznačná a závisí od viacerých faktorov, ako nám povedali kaderníci celebrít a ďalší. Tu je teda niekoľko tipov, ako k tejto otázke pristupovať, aby vaše vlasy vyzerali silné a zdravé.
Podstrihávanie končekov je pre mnohých ľudí zabudnutou procedúrou, ktorú vykonávajú v priemere každých šesť mesiacov alebo aj menej často. Kaderníci sa zhodujú, že je to príliš zriedkavé. Ako často by ste si teda mali zastrihávať končeky? Oplatí sa dodržiavať určité rady týkajúce sa starostlivosti o vlasy, aby boli vaše vlasy lesklé a zdravé.
Aké sú výhody podstrihávania končekov? Predpoklad zdravých vlasov
Pravidelné strihanie končekov vlasov je jednoduchou a nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o vlasy. Má mnoho výhod a navyše udržiava zdravé vlasy. Prečo by ste si mali strihať končeky?
V prvom rade pomáha predchádzať štiepeniu končekov. Rozštiepené končeky sa môžu posúvať smerom nahor, čím sa celé vlasy stávajú krehkými a poškodenými. Okrem toho pravidelné zastrihávanie končekov udržiava vlasy v dobrej kondícii. Tie vyzerajú silné, zdravé a lesklé.
Kaderníci sa zhodujú v názore na túto vlasovú starostlivosť. Prispieva k lepšiemu rastu vlasov a zároveň dodáva vlasom prirodzenú hrúbku. Zabraňuje nadmernému vysušovaniu a systematicky osviežuje tvar účesu. Podstrihávanie končekov má množstvo výhod, napriek tomu je často zabúdanou procedúrou.
Ako často by ste si mali podstrihávať končeky vlasov? To závisí od niekoľkých faktorov
Kaderníčky celebrít Irinel de León a Laura Polko sa v jednom rozhovore venovali otázke, ako často zastrihávať končeky. Ukázalo sa, že odpoveď na otázku, ako často zastrihávať končeky, nie je pre každého rovnaká.
Všeobecne sa uznáva, že jemné vlasy a husté vlasy sa môžu zastrihávať každých 8 až 12 týždňov. Čas medzi jedným zastrihávaním a ďalším však okrem iného závisí od dĺžky vlasov, ako aj od ich štruktúry. Dlhé pramene so sklonom k vypadávaniu by sa mali zastrihávať častejšie, každých 8 až 10 týždňov.
V prípade krátkych vlasov a účesov typu bob by sa malo podstrihávanie vykonávať oveľa častejšie. To má vplyv nielen na stav vlasov, ale aj na zachovanie pôvodného účesu. Preto sa odporúča, aby sa krátke vlasy zastrihávali približne každých šesť týždňov.
Rozhodujúci je aj stav vlasov v čase príchodu ku kaderníkovi. V prípade veľmi poškodených vlasov nemusí byť zastrihávanie len končekov príliš užitočné. V takýchto prípadoch môže byť potrebný ostrejší strih, ako aj intenzívna regenerácia.
Čo by ste mali mať na pamäti pri podstrihávaní končekov?
Ak chcete, aby vaše vlasy vyzerali zdravo, nie je dôležité len zastrihávanie končekov, ale aj to, ako to robíte. V prvom rade je najlepšie využiť profesionálne služby, pretože odborná pomoc kaderníka minimalizuje riziko poškodenia a nerovnomerného zastrihávania.
Okrem toho je nevyhnutné používať správne a predovšetkým ostré nožnice. Na zastrihávanie končekov by sa mali používať len profesionálne nožnice. Používanie tupých nožničiek, nehovoriac o tých, ktoré sú určené na niečo iné ako na vlasy, môže byť pre stav vlasov tragické.
A nakoniec, najdôležitejšie je zastrihávať končeky pravidelne. Práve to prinesie najlepšie výsledky a udrží vaše vlasy v dobrej kondícii.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Ženy u kaderníka teraz žiadajú „chunky highlights“. Po 20 rokoch sa vracia kontroverzné farbenie
Je možné vyzerať dobre s veľmi krátkym dámskym účesom? Samozrejme. Tu sú 3 príklady
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.