19.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/USA-Reiseblogger).
Nie je nič horšie ako pomalé WiFi a vysoký ping pri hraní videohier. Problémy s internetom znamenajú, že aj prehliadanie webu môže byť problematické, nehovoriac o sledovaní televíznych seriálov alebo hraní online hier. Čo robiť, keď je naše WiFi pomalé? Spôsobov je viacero.
Pomalý internet. Čo robiť?
Občas sa stane, že aj pri rýchlom internetovom pripojení je naša WiFi sieť pomalá. Vysoký ping, pomalé načítavanie obsahu, nízka kvalita streamovania – je to nepríjemné a často sa cítime bezmocní. Koniec koncov, počítač funguje, router funguje – v čom je problém?
Príčin tohto stavu môže byť veľa a hlavným príznakom je pomalý internet. Pozrime sa na niektoré veci, ktoré môžete robiť, keď je vaša sieť Wi-Fi pomalá.
Resetujte router – toto je cesta k bezplatnému internetu
Často sa smejeme, že „vypni a znova zapni“ je IT doména a akýsi vtip medzi všetkými majiteľmi počítačov, ktorí sa zaoberali technickou podporou. V skutočnosti je to však skvelá metóda, ktorá nám umožňuje riešiť mnohé problémy. Ktoré konkrétne? Je ich veľa a najdôležitejšie je, že to funguje.
Táto metóda nevyžaduje špeciálne technické znalosti. Stačí odpojiť router od napájania a počkať napríklad 10 sekúnd. Znovu ho pripojíme a počkáme, kým sa úplne nespustí a inicializuje internetové pripojenie. Je veľká šanca, že sa všetko vráti do normálu. Čo ak nás však pomalý internet stále trápi?
Obmedzte procesy na pozadí
Bežným dôvodom pomalého internetu je príliš veľa procesov bežiacich na pozadí. Aj rýchle WiFi sa dá ľahko zahltiť, ak súčasne hráme hry, sťahujeme obsah, počúvame hudbu a na pozadí bežia ďalšie programy využívajúce sieť.
Aby sme znížili zaťaženie WiFi, mali by sme obmedziť procesy, ktoré bežia na pozadí a ovplyvňujú rýchlosť internetu. Môže to byť streamovacia aplikácia, spúšťače hier alebo webový prehliadač. Nechajme spustené len to, čo momentálne potrebujeme. Takto by WiFi malo fungovať rýchlejšie a ping sa zníži.
Kábel namiesto WiFi
Dnes už väčšina používateľov počítačov, konzol a notebookov volí namiesto kábla WiFi pripojenie. A je to samotná bezdrôtová sieť, ktorá môže spôsobiť obmedzenie rýchlosti internetu pri prehrávaní alebo sťahovaní obsahu. Preto stojí za zváženie, či nedostatok kábla naozaj tak veľmi potrebujeme.
Ak nie, stačí pripojiť naše zariadenie (napr. počítač) k modemu pomocou ethernetového kábla. Vďaka tomu získame rovnako rýchle pripojenie, no menej náchylné na výpadky či záťaž signálu. To tiež pomôže znížiť oneskorenie, čo je veľmi užitočné pri streamovaní hier na mnohých populárnych službách.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Horí váš telefón ako letné slnko? Spôsoby, ako sa vysporiadať s prehriatou elektronikou
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.