22.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/NUR FANDILAH).
Nie nadarmo je koža jedným z najstarších (a najlepších) materiálov na výrobu odolného pracovného oblečenia. Koža je prirodzene odolná a môžete očakávať, že kožené predmety vydržia oveľa dlhšie ako látka alebo iné možnosti.
Ďalšia výhoda kože? Pri správnej starostlivosti sa môže časom stať ešte lepšou! Aby ste čo najlepšie využili jej dlhú životnosť, je dôležité vedieť, ako obnoviť starú koženú obuv, ktorá odolala vplyvom počasia.
Hĺbkové čistenie starej obuvi
Čistenie koženej obuvi je základným krokom pri každej metóde obnovy obuvi. Budete však prekvapení, koľko ďalších výhod možno čistením získať. Všetky projekty reštaurovania by sa mali začať najmä dôkladným vyčistením koženej obuvi pomocou vhodného mydla a mäkkej štetinovej kefy alebo vlhkej handričky.
Oprava kožených záhybov pomocou ľahkého zahrievania
Stará kožená obuv sa opotrebúva v mnohých podobách vrátane charakteristických záhybov, ktoré vznikajú pri dlhoročnom drepovaní, ohýbaní a iných pohyboch. Ak je to možné, použite obuvnícke práva, ktoré idú do topánok, aby držali tvar zvršku. Dobre poslúžia aj zrolované noviny. Na zahriatie kože a jej opätovné vytvarovanie môžete použiť aj sušič vlasov.
Leštenie kože a dodanie lesku okamžite dodá topánkam nový život
Napriek tomu, čo sa možno dočítate na internete, alternatívne prípravky na ošetrovanie kože viac škodia ako pomáhajú. Na starostlivosť o koženú obuv neodporúčame používať produkty, ako je olivový olej alebo bambucké maslo. Ak použijete olivový olej, na kožených topánkach sa nakoniec objavia baktérie a plesne. Mali by ste používať iba hotový kondicionér na kožu.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Takto sa čistia biele kožené tašky a topánky
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.