26.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/epiximages).
Slimáky a ulitníky v záhrade sú častým problémom. Sú veľmi nepríjemné a môžu úplne zničiť vaše rastliny vyhlodávaním dier v listoch a stonkách. Okrem toho obhrýzajú korene mladých úžitkových rastlín a trvaliek. Títo škodcovia majú v obľube najmä funkie. Poradíme vám, ako sa ľahko zbaviť slimákov vo vašej záhrade a ako chrániť tieto krásne exotické kvety.
Slimáky veľmi často napádajú hosty. Sú to nádherné rastliny, ktoré kvitnú od júla do začiatku jesene. Navyše aj po sezóne dokážu očariť svojimi veľkými, sviežo zelenými listami. Tieto trvalky s pôvodom na Ďalekom východe sú pozoruhodnou okrasnou rastlinou v záhrade za predpokladu, že ich neoslabujú slimáky a ulitníky, ktoré perforujú dekoratívne listy. Našťastie sa týchto škodcov môžete ľahko zbaviť. Navrhujeme, ako bojovať proti slimákom.
Čo nasypať pod rastlinu na odradenie slimákov?
Existuje množstvo rôznych domácich prostriedkov, ako sa zbaviť slimákov. Jeden z nich je naozaj jednoduchý a nevyžaduje si, aby ste si sami pripravovali nejaké špecifiká, pretože stačí zájsť do záhradného obchodu a kúpiť si hotový výrobok, napríklad čadičovú múčku.
Potom ju musíte rozprestrieť okolo funkií alebo inej napadnutej rastliny tak, aby stme vytvorili ochrannú bariéru proti slimákom. Tá by mala byť široká aspoň 3 – 4 cm. Potom je isté, že sa do trvalky nedostanú škodcovia, pretože im v tom zabráni štruktúra čadičovej múčky a jemné minerálne frakcie, ktoré obsahuje.
Čo ďalšie ponúka použitie čadičovej múčky?
Okrem toho má čadičová múčka aj ďalšie výhody. Zároveň je jedným z najlepších prírodných hnojív pre hosty, ktoré pomáha urýchliť ich rast a vývoj. Ak budete pravidelne aplikovať čadičovú múčku, rastlina začne vytvárať veľa nových listov.
Okrem toho vám tento výrobok umožňuje zlepšiť kvalitu pôdy vo vašej záhrade. To ho robí užitočným v prípade, že pôda na vašom pozemku má čo ponúknuť. Tento prášok ľahko a účinne zlepší parametre pôdy.
Čo obsahuje čadičová múčka? Pri jej používaní majte na pamäti toto
Čadičová múčka je prachový produkt vulkanického pôvodu. Vzniká rozomletím čadičovej horniny a jej presné zloženie závisí od miesta ťažby. Vo všeobecnosti však čadičová múčka pozostáva z:
- vápnik – približne 10 %,
- oxidu kremičitého – 45 až 50 %,
- železa – približne 10 %,
- hliníka – približne 13 %,
- horčíka – približne 10 %.
Okrem toho múčka obsahuje stopy fosforu, bóru, síry, mangánu, titánu, draslíka a sodíka. Keďže je však veľmi prašná, pri jej používaní je dôležité nosiť ochranný odev. Najmä sa uistite, že nosíte masku a ochranné okuliare.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Účinná zmes na kontrolu slimákov. Zmiešajte pár ingrediencií a už ich nikdy neuvidíte
Prineste si ich z prechádzky v lese a rozložte po záhonoch. Slimáky a ulitníky ich neznášajú
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.