3.8.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/MR.Yanukit:).
Cestovanie si vyžaduje náležitú prípravu. Keď už máme naplánovanú dopravu, ubytovanie, atrakcie a miesta, ktoré sa oplatí navštíviť, je čas sa zbaliť. Toto je jedna z najnenávidenejších fáz pre mnohých, dokonca aj pre tých najzanietenejších cestovateľov. Výber správnej batožiny – či už z hľadiska veľkosti alebo dokonca farby – môže výrazne ovplyvniť pohodlie vašej cesty a bezpečnosť vašich vecí.
Výber ideálneho kufra
Keď sa chystáme na cestu lietadlom, takmer všetka naša pozornosť sa sústredí na rozmery kufra a pokyny leteckých spoločností týkajúce sa povolených rozmerov. Je lepšie vyhnúť sa zmätku na letisku a nutnosti zaplatiť dodatočný (zvyčajne nie zanedbateľný) poplatok za nadrozmernú batožinu. Každá letecká spoločnosť má svoje vlastné predpisy, preto si ich pred odletom vždy overte.
Pri výbere cestovného kufra venujte pozornosť detailom. Mal by mať robustné a hladko sa pohybujúce kolieska a pevné, pohodlné rukoväte. Takáto výbava vám uľahčí pohyb na letisku a z letiska.
Najlepšie farby kufrov na cestovanie lietadlom
V tejto súvislosti sa zvyčajne riadime vlastným vkusom. Často sa spoliehame na praktické hľadisko a predpokladáme, že tmavé kufre lepšie vydržia skúšku časom. Nebude na nich vidieť nečistoty alebo drobné škrabance.
Batožina v čiernej, sivej, tmavomodre Sú všade na dopravníkovom páse, keď čakáte na vyzdvihnutie v príletovej hale. Všetky vyzerajú rovnako, takže je ťažké rozpoznať vašu batožinu, čo môže byť počas cesty zdrojom stresu. Navyše je ľahšie urobiť chybu alebo ju môžu ukradnúť – menej nápadná farba dáva širšie pole pôsobnosti nepoctivcom.
Umiestnite na batožinu. Bude to bezpečnejšie
To neznamená, že musíte okamžite vymeniť všetky svoje tašky za kópie v neónových farbách. Prepravcovia odporúčajú pridať na kufor nejaký rozlišovací prvok – možno výraznú nálepku alebo visačku. Bude to ľahšie vystopovateľné a predídete zbytočným zámenám.
Tieto veci majte vždy pri sebe
Hoci rozmery príručnej batožiny zvyčajne nie sú veľmi pôsobivé, oplatí sa dôkladne premyslieť, ako sa zbaliť a ako v príručnej batožine vytvoriť priestor pre veci, ktoré by boli pre potenciálneho zlodeja cenné. Cenné veci, ako sú doklady, šperky, hotovosť a elektronika, by nemali byť umiestnené v zapísanej batožine.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Čo nemôžete mať v príručnej batožine? Na zozname zakázaných predmetov nie je len dáždnik
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.