15.8.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Forewer).
Na čo sa používa podložka v balení mäsa? Niektorí ľudia jej nevenujú pozornosť, iní si myslia, že je úplne zbytočná. To je však omyl, pretože jej prítomnosť je veľmi dôležitá a oplatí sa vedieť, na čo sa používa.
Mäso, ktoré kupujeme v supermarketoch, je často vložené do plastového obalu, pod ktorým je ešte špeciálna podložka. Je tenká a zvyčajne pozostáva z plastu alebo absorpčnej celulózy. Ako už možno tušíte, výrobcovia ju tam dávajú z určitého dôvodu.
Na čo sa používa podložka v obale na mäso? Plní tri dôležité funkcie
Podložka na mäso má tri dôležité funkcie. Niektoré ste si už pravdepodobne uvedomili, ale poznáte ich všetky?
- Kontrola vlhkosti. Mäso v balení je vystavené vlhkosti a podložka je navrhnutá tak, aby ju absorbovala. Vďaka tomu zostáva mäso dlhšie čerstvé.
- Zabraňuje množeniu baktérií. Z mäsa vychádza tekutina a sú v ňom prítomné rôzne mikroorganizmy. Vďaka podložke nemusíte pri vyťahovaní mäsa kombinovať, aby sa nerozstrekovalo po celej kuchyni, pretože sa to jednoducho nestane.
- Estetika. Ak by podložka nebola, mäso by sa „kúpalo“ v krvi a šťavách, čo by nevyzeralo vábne a odrádzalo by od predaja.
Aký je najlepší spôsob zmrazovania mäsa? Urobte to, ak ho čoskoro nespotrebujete
Ak ste si kúpili niekoľko balení mäsa a už teraz viete, že ho po príprave jedál nebudete môcť všetko spotrebovať, najlepším spôsobom, ako ho uskladniť na dlhšie, je zamraziť ho. Mäso je dobré vložiť do plastových nádob alebo vrecúšok na zips, aby sa neovplyvnila jeho kvalita. Takisto ak kupujete mäso v balení, nevyberajte ho na zmrazenie. Vzduchotesná nádoba bez prístupu vzduchu bude v tejto situácii fungovať výborne.
TIP! Po vybratí mäsa z obalu ho neumývajte pod tečúcou vodou. Baktérie z mäsa sa pri tejto činnosti rozšíria po umývadle a pracovnej doske. Majte na pamäti, že tepelnou úpravou sa kontaminácie zbavíte sami.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Prečo oblečenie po praní zapácha? Väčšina Slovákov robí až 5 chýb
Plastová nádoba na potraviny zapácha? Nemusíte ju vyhadzovať
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.