16.9.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Súkromný archív).
Ako sa zbaviť strieborných rybičiek? Môžete ich nalákať na jedno miesto jednoduchým a ekologickým spôsobom bez použitia chemických prípravkov. Pozrite sa, čo musíte urobiť. Budete potrebovať len jednu vec z vašej kuchyne.

Foto: Súkromný archív
Strieborné rybičky milujú tmavé a vlhké miestnosti, takže nie je prekvapením, že sa často usídľujú v rôznych štrbinách našich kúpeľní. Ak vás ich prítomnosť obťažuje, môžete sa ich zbaviť jednoduchým spôsobom. Stačí vziať do kúpeľne zemiak a nechať ho tam cez noc. Ako to funguje?
Ako sa navždy zbaviť strieborných rybičiek? Prineste si do kúpeľne zemiak a budete mať pokoj

Foto: shutterstock/Pedro Luna
Málokto si uvedomuje, že strieborné rybičky priťahuje škrob. Z tohto dôvodu môžete na ich zbavenie použiť obyčajný zemiak z kuchyne, ktorý ho obsahuje veľa. Jednoducho vezmite jednu hľuzu, rozrežte ju na polovicu a v strede vydlabte malý otvor, napríklad nožom.
Potom položte zemiak na podlahu v kúpeľni, kde sa zvyčajne v noci vyskytuje najviac strieborných rybičiek. Keďže majú radi vlhkosť, môže to byť miesto pod umývadlom, sprchou alebo vaňou. Ráno si všimnete, že hmyz sa zhromaždil vo vnútri hľuzy. Vyneste ho do odpadkového koša a postup zopakujte počas niekoľkých nasledujúcich večerov. Takto sa ich účinne zbavíte.
Ako sa zbaviť strieborných rybičiek? Proti nočným a svetloplachým škodcom nám pomohli tieto tipy
- Na kúsok papiera na pečenie možno natrieť trochu medu a umiestniť ho na postihnuté miesta. Strieborné rybky med milujú a držia sa ho. Papier na pečenie môžete na druhý deň zlikvidovať. Postup odporúčam opakovať niekoľko dní.
- Strieborné rybky neznášajú vôňu levandule, citróna a tiež uhorky. Vložte 1-2 kvapky do pohára na postihnuté miesto. Toto opatrenie by ich malo jednoducho vyhnať z postihnutej oblasti na inú.
- Ocot a jedlá sóda sú vhodné nielen na čistenie proti usadeninám vodného kameňa a zápachu, ale aj proti strieborným rybkám. Zmes jednoducho vylejte do odtokov a do postihnutých škár v kúpeľni (pozor: útočí na ne).
Tip: Samozrejme, mali by ste tiež zistiť príčinu zamorenia a zabrániť jej zmenou správania (správne vetranie, odstránenie zdrojov vlhkosti, nesušenie bielizne vo vnútri, uzavretie otvorov, minimalizácia zdrojov potravy udržiavaním čistoty). V každom prípade by ste nemali čakať, ale problém riešiť okamžite. Na trhu sú aj hotové nástrahy v plechovkách a spreje, ktoré však obsahujú toxické chemikálie, ktoré by sa nemali vdychovať.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.