18.10.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Nerksi).
Obsluha práčky sa obmedzuje na vloženie bielizne, pridanie pracieho prostriedku a nastavenie príslušného programu. Potom už stačí len počkať, kým práčka vykoná svoju prácu, a vytiahnuť čisté oblečenie. Zdalo by sa, že naša prítomnosť počas prevádzky tohto domáceho spotrebiča nie je potrebná. Ale je to naozaj tak? Hoci mnoho ľudí zapne práčku a odíde z domu, nie je to práve bezpečné správanie.
Názory na to, ako postupovať v prípade zapnutej práčky, sa rozchádzajú. Niektorí ľudia ju nechali zapnutú celé roky vo svojej neprítomnosti a ubezpečujú, že sa nikdy nič nestalo. Na druhej strane sú tí, ktorí nikdy nevychádzajú z domu, ak sa perie. Kto má pravdu?
Hoci sú nehody a poruchy týkajúce sa spustenej práčky zriedkavé, riziko sa nedá úplne vylúčiť. A tu nezáleží na tom, či je spotrebič nový, v záruke alebo rokmi vyskúšaný a bezproblémový. Nebezpečenstvo totiž nemusí spočívať ani v samotnej práčke, ale napríklad v elektrickom alebo vodovodnom systéme.
Je dôležité si uvedomiť, že v dome sa môže kedykoľvek niečo pokaziť (hoci sa to samozrejme nestáva často). V záujme vlastnej bezpečnosti a pokoja je lepšie nenechávať práčku spustenú, keď odchádzate von, najmä ak viete, že nebudete dlho doma. Odporúča sa naplánovať si deň tak, aby ste práčku zapli, keď ste doma. Vtedy môžeme v prípade poruchy rýchlo reagovať, čo môže často výrazne znížiť škody a náklady.
Ak si prečítate internetové fóra, narazíte na príbehy o vytopení alebo dokonca práčke, ktorá sa vznietila, keď bol majiteľ na nákupe. A nejde o ojedinelý prípad, pretože takýchto príbehov sa vyskytlo pomerne veľa.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Prečo práčka perie oblečenie zle? Toto môže byť príčinou
„Skákajúca“ práčka je znakom toho, že ste to prehnali. Je to častá chyba. Môžete ju rýchlo odstrániť
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.