2.12.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/stockphoto for you).
V severozápadnej Indii sa odohrala scéna ako z hororového filmu. Muž, ktorého považovali za mŕtveho, ožil len niekoľko okamihov predtým, než mal byť spálený na pohrebnej hranici. Tento šokujúci incident poukazuje na zarážajúce zlyhanie zdravotníckeho systému.

Foto: shutterstock/stockphoto for you
Smrť, ktorá nebola smrťou
Rohitash, 45-ročný muž z Jhunjhunu City v indickom štáte Radžastán, bol vo štvrtok 21. novembra vyhlásený za mŕtveho. Bez prítomnosti príbuzných bol prenesený z miestneho útulku do nemocnice BDK. Nasledoval prevoz do mrazničky, aby sa telo pripravilo na pohreb.
Návrat medzi živých
Scéna, ktorá šokovala celý tím krematória, nastala, keď sa telo, už umiestnené na pohrebnej hranici, začalo hýbať. Zamestnanci si všimli, že Rohitash stále dýcha. Videozáznam z miesta zachytáva muža zabaleného v dekách, ako vyzerá výrazne zoslabnutý, no jednoznačne živý.
Lekárske zlyhanie pod paľbou kritiky
Napriek okamžitému prevozu späť do nemocnice Rohitash o deň neskôr, 22. novembra, zomrel. Polícia potvrdila, že v prípade bola porušená základná povinnosť – nebola vykonaná posmrtná pitva. Výsledkom bolo suspendovanie troch lekárov a hlavného zdravotníckeho manažéra. Prípad, ktorý poukazuje na šokujúcu nedbanlivosť, je stále predmetom vyšetrovania.
Nie je to prvý prípad!
Zarážajúco, nejde o jediný podobný incident. V skoršom prípade zo začiatku tohto roka sa 52-ročná Bujji Amma, prebrala priamo v pohrebnom voze na ceste do krematória. Aj tu došlo k alarmujúcemu pochybeniu – na kremáciu nebol potrebný žiadny úradný úmrtný list.
Lekcie pre zdravotníctvo aj pohrebné služby
Tieto prípady vyvolávajú otázky o štandardoch zdravotnej starostlivosti a postupoch v pohrebníctve. Prečo zlyhávajú základné protokoly? A ako zabrániť podobným tragédiám, ktoré by mohli skončiť ešte väčšou katastrofou?
Zdroj: Unilad.com
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Ani tento rok živý kapor v reťazci nebude. Kde ho zohnať?
Kedy dostanete trinásty dôchodok? V roku 2024 sa menia pravidlá!
Transakčná daň schválená: Budeme platiť za každý klik? Nie každý ju však bude platiť
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.