26.12.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/fizkes).
Hoci sme pred Vianocami dôkladne upratovali, prach sa rýchlo usádza a už po sviatkoch môže byť opäť viditeľný na povrchoch. Ako si s ním poradiť na dlhší čas? Vďaka týmto dvom domácim produktom môžete mať nábytok lesklý, voňavý a chránený pred nečistotami na dlhšie obdobie.
Aj keď sme pred zdobením domu venovali čas dôkladnému čisteniu, prach na nábytku sa počas sviatkov rýchlo vrátil. Povrchy tak musíme znova utierať, aby sme si udržali poriadok.
Našťastie existuje jednoduchý spôsob – pripravte si domácu čistiacu tekutinu, ktorá vám pomôže udržať čistotu oveľa dlhšie a bez veľkej námahy.
Domáci čistiaci prostriedok na nábytok – ako ho vyrobiť?
Domáci čistiaci prostriedok na nábytok si vyrobíme z dvoch produktov, ktoré má doma snáď každý z nás.
- Cieľom je zmiešať aviváž s trochou citrónovej šťavy.
- Do takejto zmesi môžeme namočiť mäkkú handričku a utrieť znečistené plochy. Nezabudnite ju poriadne vyžmýkať.
Kombinácia týchto 2 produktov sa na prvý pohľad zdá zvláštna, ale naozaj funguje. Aviváž nielen osvieži a rozžiari povrchy, ale má aj antistatické vlastnosti, takže si môžeme byť istí, že prach dlho neuvidíme. Citrónová šťava naopak účinne dezinfikuje.
Navyše táto zmes prevonia váš domov krásnou vôňou. Zostane ešte dlho po utretí nábytku.
Iné domáce kvapaliny ideálne na prach
- Ďalší domáci prostriedok na čistenie nábytku vyrobíme z 1 šálky vody, 1 lyžičky olivového oleja, 1 lyžičky octu a niekoľkých kvapiek saponátu. Túto zmes nalejte do fľaštičky s rozprašovačom.
- Potom nastriekame na zaprášené plochy a utrieme mäkkou handričkou.
V jednoduchšej verzii môžeme použiť len vodu a ocot, pričom ich zmiešame v pomere 1:1. V tomto prípade sa však oplatí zvoliť jablčný ocot, ktorý bude perfektný nielen na utieranie nábytku, ale aj televíznej obrazovky.
Dodržujte tieto pravidlá a prach sa dlho neusadí
Okrem utierania nábytku domácou tekutinou sa oplatí dodržiavať aj špecifické pravidlá, aby ste sa nadlho rozlúčili s prachom. O ktorých hovoríme?
- Miestnosti musíme často vetrať a pravidelne prať záclony a závesy, pretože práve tam sa usadzuje najviac prachu, ktorý padá na nábytok. Podobne je to aj s posteľnou bielizňou a vankúšmi.
- Dôležitá je aj správna technika čistenia povrchu. Nie každý vie, že najskôr utierame závesné skrinky a police a až potom koberce a podlahy.
- Na dekoráciách, ktoré umiestňujeme na police, sa hromadí veľké množstvo prachu. Ak ich máme veľa, oplatí sa niektoré z nich odstrániť a rýchlo uvidíme rozdiel.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Zoberte to manželovi a vydrhnite okná v byte. Problému zaparených okien dáte zbohom
Vašej svokre sa pri pohľade na takéto lesklé panely zalesknú oči. Stačí pridať pár kvapiek do vody
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.