15.4.2025 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Yaroslav Astakhov).
Suché kefovanie tela je už dlho veľmi populárne, pokiaľ ide o trendy v starostlivosti o pleť. V poslednom čase sa čoraz viac hovorí aj o kefovaní tváre, ktoré sa stalo ďalším hitom TikToku. Je to naozaj cesta k hladšej a čistejšej pleti? Zistite viac o tomto virálnom, online aj v oblasti starostlivosti o pleť.

Foto: shutterstock/Yaroslav Astakhov
Blahodarné účinky suchého kefovania tela pozná už takmer každý, a preto sa počet vyznávačov tohto rituálu neustále zvyšuje.
- Cieľom je stimulovať krvný obeh, zjednotiť tón pleti, odstrániť toxíny alebo znížiť opuchy.
Podobne aj suché kefovanie tváre môže mať množstvo výhod. Koniec koncov, na internete sa z dobrého dôvodu stáva čoraz väčším hitom.
Je suché kefovanie tváre dobrá vec? Obľúbený trend v starostlivosti o pleť
Suché kefovanie tváre funguje podobne ako masáž tváre, s tým rozdielom, že má oveľa viac výhod. Vykonáva sa špeciálnou kefkou s mäkkými štetinami.
- Ide o jemnú techniku starostlivosti o pleť, ktorá slúži na mechanický peeling epidermy.
- Okrem toho suché kefovanie tváre zlepšuje mikrocirkuláciu, stimuluje lymfatickú drenáž a podporuje prirodzené regeneračné procesy pokožky.
Čo presne táto technika zahŕňa?
- Pri mikromasáži kefkou sa štetiny dostávajú do kontaktu s povrchom pokožky. Zvýšený krvný obeh znamená lepšiu regeneráciu a vstrebávanie prípravkov starostlivosti o pleť.
- Kefovanie tváre pôsobí ako jemný peeling, ktorý dôkladne čistí pleť. To následne prináša hydratovanú, tonizovanú a žiarivú pleť.
Nie je preto prekvapením, že čoraz viac žien sa rozhoduje vyskúšať tento trend v každodennej starostlivosti o pleť, ktorý si v poslednom čase razí cestu prostredníctvom videí na TikToku.
Ako sa vykonáva? Nerobte tieto chyby
Keď sa rozhodnete pre suché kefovanie tváre, pristupujte k tomu rozumne a opatrne.
- Kľúčom k úspechu je totiž pravidelnosť, ako aj správna technika. Len tak dosiahnete žiarivú a vypnutú pleť.
- Neodborný prístup môže mať, žiaľ, opačný účinok, napríklad podráždenie alebo zhoršenie zápalu. Príliš intenzívne kefovanie tváre môže poškodiť hydrolipidickú bariéru pokožky.
Na čo si dať pozor!
- Pred masáži tváre touto technikou si nezabudnite prečítať informácie o kontraindikáciách, ako sú aktívne akné, rany alebo zápaly.
- Na masáž používajte kefku správnej tvrdosti, najlepšie z prírodných a mäkkých štetín, určenú na tvár.
- Nepoužívajte ju príliš intenzívne, pretože má ísť o masáž, a nie o „odieranie“ pokožky.
- Používajte jemné, krúživé alebo švihové ťahy, vždy smerujúce nahor.
- Robte ju tiež v správnej frekvencii, teda nie každý deň, pretože pokožka potrebuje čas na regeneráciu. Odporúča sa to robiť 2 až 3-krát týždenne.
- Pri citlivej pleti sa odporúča kefovať tvár nie na suchú pleť, ale na vlhkú pleť navlhčenú čistiacim olejom alebo gélom na tvár.
- Po kefovaní je povinné použiť hydratačný krém alebo sérum.
Z uvedeného vyplýva, že pri masáži tváre touto technikou je preto kľúčová jemnosť, pravidelnosť a správna technika, aby toto ošetrenie prinieslo želaný účinok.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Zabudnite na čiernu riasenku. Táto je oveľa módnejšia a nepridáva roky
Vyhlaďte vrásky za drobné. Dlhotrvajúci účinok porovnateľný s botoxom
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.