07.03.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/Antonio_Cansino).
Hromady špinavej bielizne môžu byť závratné. Našťastie však existuje spôsob, ktorý problém rýchlo odstráni. Stačí hodiť kôpky zašpinených látok do práčky, pridať prací prostriedok, nastaviť program a robiť ďalšie veci. Odporúčame vám nabudúce pridať do zoznamu ešte jednu položku, a to – starostlivosť o bubon práčky. Vyhneme sa tak nielen nepríjemným zápachom, ale predĺžime aj životnosť prístroja. Ako sa vysporiadať s nepríjemným zápachom bubna? Odporúčame jednoduché triky.
Ako často by ste mali čistiť práčku?
Nepríjemný zápach vlhkosti a plesní vychádzajúci z vnútra práčky je jasným signálom, že sme zanedbali čistenie bubna. V tejto fáze však nemá zmysel prepadať panike. Stále je tu šanca na rýchlu nápravu situácie, čo však nemusí nutne znamenať kúpu nového zariadenia. Čistenie práčky je proces, ktorý zahŕňa niekoľko etáp. Nestačí len utrieť povrch alebo opláchnuť bubon.
Tiež si vyžaduje pozornosť:
- filter
- odtok
- gumové tesnenia
Odborníci na práčky radia, že by sa mali dôkladne vyčistiť aspoň raz za mesiac. Dnes sa však zameriame na samotný bubon. Je to on, kto prijíma kopy špinavej bielizne a čistú a vypratú bielizeň rozdáva. Po každom cykle sa do vnútra uložia:
- nesprávne opláchnuté pracie prostriedky
- nitky
- zvyšky vlákien
- kusy látky
- vodný kameň
Výrobcovia týchto zariadení radia po každom praní utrieť bubon vlhkou handričkou alebo použiť na to určené čistiace prostriedky, ktoré udržia vnútro práčky v perfektnom stave.
Pánsky trik na pretrvávajúci zápach z práčky
Ako vyčistiť práčku, aby vás pri otvorení dvierok neprivítal extrémne nepríjemný zápach? Oplatí sa začať s jednoduchými riešeniami, ktoré od nás nevyžadujú veľa peňazí. Skúsené gazdinky už roky používajú produkty, ktoré nájdu ukryté v skrinkách či zásuvkách. Jedným z nezvyčajných riešení nepríjemného zápachu z bubna práčky je použitie pánskej peny na holenie. Hoci mnohí ľudia teraz od prekvapenia otvoria oči širšie, ukazuje sa, že toto šialenstvo funguje.
Pánske peny na holenie majú celkom intenzívnu arómu, ktorú možno ľahko preniesť do práčky. Ako môžeme použiť penu na čistenie bubna práčky? Je to veľmi jednoduché. Stačí naniesť malé množstvo na vlhkú bavlnenú alebo mikrovláknovú handričku a následne ňou bubon poutierať. Prípravok použijeme aj na tesnenia a dvere. Teraz už len stačí počkať 15-20 minút a spustiť oplachovací cyklus. Keď je cyklus ukončený, jednoducho otvorte dvierka a nechajte vnútro vyschnúť. Použitie tejto metódy raz za mesiac vás účinne zbaví nepríjemného zápachu.
Tablety do umývačky riadu dezinfikujú špinavý bubon
Používanie práčky každý deň nie je príliš náročná úloha. Stačí si vybrať špeciálny prací prostriedok, vhodiť zatuchnuté oblečenie, nastaviť vhodný cyklus a trpezlivo čakať. O niečo horšia situácia je pri čistení trochu zanedbaného zariadenia. Výlet do obchodu sa môže skončiť dosť zmätkom, keďže mnohí výrobcovia ponúkajú celý rad špecializovaných produktov.
Čo spôsobuje nepríjemný zápach vo vnútri práčky? Zvyčajne je to spôsobené nahromadenými nečistotami. Ak sa na bubon nepozrieme zblízka, dlho si ho nemusíme všimnúť. Aký prípravok by som však mala použiť na riešenie problému?
Gazdinky odporúčajú používať tablety do umývačky riadu. Na testovanie potrebujeme iba dva kusy. Jedna ide do bubna a druhá do priehradky na prací prostriedok, najlepšie však do tej, ktorá je určená na prací prášok. Ďalším krokom je nastavenie cyklu na teplotu 60 až 90 stupňov Celzia a zvyšok nechajte na práčke.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Pridajte do vody a umyte kuchynské skrinky. Mastnota odtečie bez drhnutia
Čo robiť so škrupinami z vajec? Určite ich nevyhadzujte
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.