19.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Roman Samborskyi).
Počuli ste už niekedy príslovie: Pracujte inteligentne, nie tvrdo? No existuje aj spôsob, ako žiť inteligentne, nie tvrdo. Nakoniec, malé rozhodnutia, ktoré robíme každý deň, ovplyvňujú celkovú kvalitu nášho života. Ak teda chcete žiť inteligentnejšie a lepšie, stačí zmeniť svoje návyky. Inteligentní ľudia prispôsobujú svoje konanie svojej inteligencii. Ktoré veci inteligentní ľudia nerobia?
1. Nezodpovedné správanie
Aby bolo jasné: každý robí chyby, ale tí inteligentní, skôr než podniknú akýkoľvek krok, analyzujú situáciu, zvážia všetky pre a proti a až potom sa rozhodnú a snažia sa urobiť čo najzodpovednejšie a najsprávnejšie rozhodnutie. Koľkokrát ste už povedali: „Žiješ len raz!“ práve v súvislosti s nesprávnymi rozhodnutiami. Veď áno, žijete len raz, ale určite by bola škoda mať zlý život kvôli vlastným neuváženým rozhodnutiam.
2. Konzumácia nevyžiadaného obsahu
Je ľahké premárniť stovky hodín mesačne alebo dokonca týždenne na zbytočné a bezduché videá, príspevky alebo fotografie. Ak každý deň trávite hodiny prehliadaním sociálnych médií, pravdepodobne absorbujete množstvo zbytočného obsahu. Skúste tento čas využiť na učenie, na rast, na niečo, čo vám prinesie úžitok.
3. Utápanie sa v smútku
Každý niečo ľutuje, to je pravda. Ale žiť v minulosti, zaseknúť sa v nej a neustále si pripomínať bolestné chvíle je jednoducho strata času a vášmu životu to nič neprinesie. Minulosť nemôžete zmeniť, čas sa nedá vrátiť späť. Naučte sa túto lekciu, vezmite si z nej niečo pre svoju budúcnosť a posuňte sa ďalej.
4. Porovnávanie sa s ostatnými
V dobe sociálnych médií sme prakticky nepretržite vystavení porovnávaniu. Ide o to, že vidíte len to, čo chcú vidieť ostatní. V konečnom dôsledku vám porovnávanie svojho života so životom zobrazeným na pekných fotografiách na Instagrame neslúži.
5. Snaha o dokonalosť
Dokonalý človek neexistuje. Ak sa vždy snažíte byť dokonalý, všetko, čo robíte, bude vždy nedokončené. Namiesto zamerania sa na dokonalosť sa sústreďte na dokončenie toho, čo ste začali, podľa svojich najlepších schopností.
6. Neurčovanie hraníc
Povedať „áno“ je jednoduché. Je to lákavé aj preto, že chceme, aby nás ostatní mali radi, rešpektovali nás, obdivovali nás. Ale nakoniec, žiaľ, tým, že so všetkým súhlasíme, dosiahneme presne opačný efekt. Nestanovením hraníc a zľahčovaním svojho správania si síce nezískate obdiv druhých, ale v konečnom dôsledku určite stratíte sebaúctu.
7. Odkladanie
Odkladanie toho, čo je potrebné urobiť, je veľkou stratou času. Je to jednoduché, ale pomyslite na to, koľko stresu vám to prinesie, keď sa nakoniec ukáže, že to predsa len treba urobiť, a to vo veľmi krátkom čase.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Odpovedzte na 10 otázok. Podľa terapeutky to odhalí celú pravdu o vašom vzťahu
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.