17.8.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).
Krásna, hladká a bezchybná tvár je snom mnohých. Kupujeme si rôzne výrobky na zlepšenie jej vzhľadu, a napriek tomu sa čierne bodky stále vracajú. Ukazuje sa, že na vine môže byť zlé umývanie.
Zdá sa, že umývanie tváre nie je zložité ani časovo náročné. Stačí si namočiť ruky, naniesť gél alebo penu, rozotrieť ju po tvári a opláchnuť. Ukazuje sa však, že pri tomto procese môžeme urobiť niekoľko chýb. A tieto chyby budú mať v blízkej budúcnosti za následok pupienky.
Hodiny strávené v kúpeľni? Stačí sa postarať o umývanie
Každá kozmetička dobre vie, že základom zdravej a krásnej pleti je dôkladné čistenie. Na profiloch venovaných tejto téme na Instagrame alebo TikToku často vidíme, ako počas jedného večerného umývania aplikujú niekoľko – desiatok – ošetrení. Pre mnohých ľudí je takáto pozornosť venovaná detailom prehnaná a predstavuje stratu času. Ak patríte medzi nich, je dobré vedieť, že minimálne na samotné umývanie tváre je dobré si dať poriadne záležať.
Máte čierne bodky? Možno si zle umývate tvár
K tejto téme sa nedávno vyjadrila kozmetička s prezývkou klaudiskin. Vo svojom videu uviedla niekoľko bežných chýb, ktoré robíme práve pri umývaní tváre. Z tohto dôvodu sa mnohým ľuďom na pleti objavujú čierne bodky. Ako si teda umývať tvár, aby bola naozaj dobre vyčistená? Odborníčka hovorí o troch bodoch.
Prvou chybou je dotýkanie sa tváre špinavými rukami. Nehovoríme len o tom, ako to robíme počas dňa, ale aj pri umývaní. Tak ako riad by sme mali umývať čistou hubkou, tvár si umývame čistými rukami.
„Nečistoty a baktérie z rúk sa môžu preniesť na pokožku tváre, čo môže viesť k podráždeniu alebo ekzému“
UVÁDZA SA V PRÍSPEVKU
Nestačí si len krátko „prešúchať“ celú tvár. Treba tomu venovať aspoň 30 sekúnd. Nemalo by sa zabúdať ani na oblasť okolo uší, čeľuste a línie vlasov.
„Príliš rýchle alebo nepresné čistenie môže viesť k tomu, že na pokožke zostanú nečistoty, make-up a prebytočný kožný maz, čo môže zhoršiť kožné problémy“
HOVORÍ ODBORNÍČKA
Treťou chybou, ktorú robí veľa ľudí a na ktorú málokto myslí, je teplota vody. Ukazuje sa, že oplachovanie tváre príliš studenou alebo príliš horúcou vodou môže prispieť k zhoršeniu stavu pokožky.
„Horúca voda môže viesť k vysušeniu, zatiaľ čo studená voda môže spôsobiť zúženie ciev a podráždenie. Vyberte si vlažnú vodu, ktorá jemne otvorí póry a uľahčí čistenie“
RADÍ KOZMETIČKA
Ak chcete mať zdravú pleť, je potrebné mať na pamäti, že je nevyhnutné používať vhodné umývanie tváre. Nie vždy však vyrieši všetky problémy. Najlepšie je poradiť sa s odborníkom, ktorý vyberie správnu starostlivosť špeciálne pre váš typ pleti a rozptýli všetky vaše pochybnosti o problémoch s pleťou.
Súvisiace články:
Umývate si ráno tvár vodou? Francúzska odborníčka vysvetľuje, že jej krajanky používajú niečo iné
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.