16.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels.com/Andrea Mosti).
Vo väčšine prípadov naše osobné konanie zhoršuje stav našich nechtov na nohách v chladnejších mesiacoch. Keď prechádzate z otvorenej obuvi na krytú, nezabudnite na jednu vec.
Jeseň, ktorou sa oficiálne začína sezóna zakrytej obuvi, je už za rohom. Počas letných mesiacov sa niektoré problémy s nohami, ako napríklad otlaky a zarastajúce nechty, môžu zmierniť, keď sú nohy v otvorenejšej obuvi, ale keď sú nohy opäť zakryté, môže dôjsť k treniu a tlaku, čo môže viesť k bolesti. Preto nie je teraz na jeseň a v zime čas na to, aby ste prestali s pravidelnou starostlivosťou o nohy len preto, že nie sú na očiach a skrývajú sa v topánkach.
Sezóna zakrytých topánok? Nezabudnite na jednu činnosť
Počas jesene a zimy mnohí ľudia nosia teplejšie a hrubšie alebo dokonca viacvrstvové ponožky, ktoré môžu výrazne zmenšiť priestor v prednej časti našej obuvi. Následne sa tým uľahčuje prenikanie nechtov do kože. Podobne, ak často nosíme uzavretú obuv, najmä úzku alebo tesnú, môže to mať rovnaký výsledok. Aby sme sa o svoje nechty počas sezóny zakrytej obuvi správne starali, nemali by sme v prvom rade zabúdať na ich pravidelné skracovanie. Pred tým varuje aj inštruktorka a zároveň trénerka pedikúry, ktorú nájdete na Instagrame pod menom @sych_nail. V sekcii komentárov nechýbali reakcie internetových používateľov:
Ako môžete dovoliť také zarastené nechty, nechutné.
Neviem, ako môžete nosiť dlhé nechty na nohách, ani to nevyzerá pekne.
Ako sa staráte o svoje nohy na jeseň a v zime? Dbajte na ne nielen vtedy, keď sú vystavené
Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu starať sa o vaše nohy a dostať ich do perfektnej kondície, a tak ich pripraviť na jesenné a zimné obdobie.
- Urobte si prestávku od lakovania nechtov, pretože dlhodobé nosenie môže vaše nechty pripraviť o slnečné svetlo a vzduch, najmä ak sú častejšie v zakrytej obuvi, čo môže zhoršiť alebo urýchliť plesňové infekcie nechtov.
- Vyberte si vhodnú obuv. Najlepšie s malým podpätkom, so šnúrkami alebo nastaviteľnými remienkami, aby noha pevne držala na mieste a poskytovala dobrú oporu. Tesná obuv môže tiež brániť prietoku krvi do prstov na nohách, najmä počas chladného počasia, keď bývajú cievy stiahnuté viac ako zvyčajne.
- Vyberajte si ponožky z prírodných materiálov.
- Pravidelne vykonávajte cvičenia na zlepšenie krvného obehu v nohách. Môžete ich vykonávať aj v sede. Pohybujte členkami hore a dole a robte krúživé pohyby.
- Nezabudnite pravidelne používať kvalitný močovinový krém na nohy, aby ste predišli bolestivým prasklinám.
- Vyhnite sa noseniu zle padnúcej obuvi. Tie budú trieť alebo tlačiť, čo môže viesť k bolestivým otlakom.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Vezmite si náplasť a nalepte ju na sandále. Na nepríjemný problém zabudnete
Dokonalá manikúra pre 50-ničky? Toto je tá pravá. Elegantné farby na jeseň 2023 omladia vaše ruky
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.